Pred okamihom sa skončilo zasadnutie Ústredného krízového štábu Slovenskej republiky, ktorý po dlhých týždňoch relatívnej slobody dospel k novým bezpečnostným opatreniam. Ako prezradil Igor Matovič s Jánom Mikasom na tlačovej konferencii, už od 1. októbra budú platiť nové obmedzenia týkajúce sa všetkých Slovákov.

V uplynulých hodinách zasadal Ústredný krízový štáb, ktorý sa zhodol na tvrdých opatreniach pre všetkých Slovákov. Ako informoval premiér už počas víkendu, od 1. októbra príde k viacerým obmedzeniam, pričom tie budú mať fatálne následky predovšetkým pre umelecký či športový segment, ale aj gastronómiu.

OBMEDZENIA PLATNÉ OD 1.10. – DO ODVOLANIA

  • Hromadné podujatia (Omše, oslavy, firemné podujatia, športové podujatia, kultúrne podujatia – ZAKÁZANÉ – Výnimky majú obrad sobášu (nie následná oslava) obrad pohrebu, obrad krstu, zasadnutie vlády. K predmetnému môže dôjsť ak všetci zúčastnení budú mať negatívny test, nie starší ako 12 hodín, a nahlásia to na príslušný úrad regionálneho zdravotníctva. Maximálne počty zatiaľ nie sú určené.
  • Prevádzky verejného stravovania, bary, nočné kluby, herne, kaviarne:  Do 22:00 hod maximálna otváracia doba, (donáška, výdaj na okienko – nonstop)
  • Obchody a obchodné domy: obmedzený počet zákazníkov na prevádzku, 10 metrov štvorcových na zákazníka
  • Rúška: povinné nosenie rúšok v školách od druhého stupňa, na prvom stupni odporúčané, povinné nosenie rúšok v interiéri, pri športových aktivitách odporúčané. V exteriéri povinné rúško, ak ste od cudzej osoby bližšie ako 2 metre.
  • Zavedenie núdzového stavu: ak ho prijme vláda

Celú tlačovú konferenciu si môžete pozrieť TU:

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto/Zdroj/Video: YouTube/ HN televízia