Strane SaS s podporou členov Hlas-SD sa podarilo vyzbierať 32 podpisov, ktoré stačia na rokovanie o odvolávaní súčasného ministra financií Igora Matoviča. O jeho osude vo vláde sa začalo oficiálne diskutovať, pričom sa k slovu dostal aj samotný ,,financmajster“.

Igor Matovič v týchto dňoch čelí odvolávaniu z funkcie šéfa rezortu financií. Mnohí kolegovia mu vyčítajú nehospodárne riadenie peňazí štátu, vytváranie konfliktov v spoločnosti, ignorovanie názorov odborníkov, vulgárnu komunikáciu i útoky proti médiám, ktoré sú čoraz častejšie. Podľa liberálov by tak nemal sedieť v dôležitom kresle už ani deň navyše.

V parlamente neváhal a okamžite sa prihlásil o slovo s cieľom obhájiť sa. Aspoň tak to zo začiatku vyzeralo, no Igor Matovič sa namiesto zdôraznenia svojich prelomových zákonov upriamil na stranu SaS. Celý návrh na odvolanie totiž považuje za produkt osobnej pomsty. ,,Ja sa pýtam, považujete ľudí za hlúpych? Myslíte, že oni nevidia, čo tu vy robíte? Že táto schôdza je to, že si realizujete vy nástroj pomsty? Ventilujete si pomstychtivosť a krvavé oči človeka, ktorý stojí na čele vašej strany,“ vyhlásil predseda strany OĽaNO.

Kritike, hlavne na adresu liberálov, hoci čosi sa ušlo aj hnutiu Petra Pellegriniho, venoval viac ako hodinu svojho prejavu. Minister financií po svojom vystúpení spoločne so všetkými poslancami OĽaNO a ministrami odišiel zo sály so slovami, aby si strana SaS vyskúšala, s kým je v opozícii. ,,Chceli sme vás nechať si to precítiť osamote s vašimi novými partnermi. My vás opustíme,“ dodal politik pred odchodom z parlamentu, v dôsledku čoho si reakcie na jeho vyjadrenia nevypočul.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Igor Matovic, OĽaNO, YT/HNtelevízia