Piatok priniesol šokujúce informácie o pozitívnom výsledku testov hlavnej postavy boja proti koronavírusu. Okrem Igora Matoviča s Covidom sa však do karantény musia pobrať aj viacerí politici, vrátane Veroniky Remišovej, Borisa Kollára či poslancov strany OĽaNO. Premiér však v domácej karanténe neprepína kanály s vyloženými nohami na stole, no naďalej aktívne sleduje situáciu a pripomienky k nej zdieľa na sociálnej sieti.

Igor Matovič sa v piatok v ranných hodinách dozvedel šokujúci výsledok testu na ochorenie Covid-19 a chtiac – nechtiac sa musel pobrať do karantény. Verejnosť však aj z pohodlia domova informuje o zahraničných úspechoch, na ktorých má svoj podiel aj on sám. „Rakúsko ide plošne v januári testovať … A ten, kto nepôjde na test, bude musieť zostať týždeň v karanténe?!“ prihovára sa verejnosti dojatý premiér.

Aj keď v statuse venovanom rakúskemu kancelárovi Sebastianovi Kurzovi k povinnému testovaniu zagratuloval, príspevok sa skôr niesol v duchu obviňovania Richarda Sulíka. „My sme sa však vybrali inou cestou. Cestou hecovania nenávisti voči mne, opatreniam a priam hysterického boja voči povinnému plošnému testovaniu, t.j. lockdownu len pre tých, čo na teste neboli … A cestou trestuhodného odsabotovania nákupu potrebných testov priamo ministrom vlády. Výsledok tohto populizmu a fanatického “úsilia” si začneme od zajtra užívať všetci spolu. Aj vinní, aj nevinní. Týždne lockdownu, pokazené sviatky, mimoriadne ekonomické škody, do krajnosti vyčerpaní zdravotníci … A najmä tisícky úplne zbytočných úmrtí, úplne nevinných ľudí,“ neštíti sa názoru na koaličného partnera premiér.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/I.M.