Pri tlačovej konferencii, ktorú musel Igor Matovič, líder strany OĽaNO,  uskutočniť pred dverami parlamentu, sa pokúsil predostrieť nové informácie o dianí vo vláde. Počas jeho prejavu ho na chvíľku zastúpila poslankyňa Veronika Remišová, pretože to líder strany emočne nezvládol. 

Ako je pri politikovi známe rozhovoril sa o problémoch, ktoré terajšia vláda má. Už len základný fakt, že bol schválený nový parlamentný poriadok, podľa ktorého sa poslanci môžu vyjadrovať len ústne, porušuje ústavu, v ktorej je zakotvené, že poslanci majú právo vyjadrovať svoje názory ústne, písomne, ale aj obrazne, čiže používajúc vizuálne materiály. Tie boli na podnet terajšieho predsedu parlamentu a lídra SNS Andreja Danka v parlamente zakázané.

Hlavnou témou konferencie bol popis prípadu, pri ktorom mali byť kontrolované listy, adresované poslancom opozície. Predtým ako Igora Matoviča vystriedala jeho kolegyňa Veronika Remišová,  sa snažil vymenovať problémy, s ktorými sa na jeho stranu obracajú občania Slovenska. “Ja to nedokážem povedať, do prdele,” povedal vo chvíli, keď išlo do tuhého. “Nezvládol som, keď sa pozerám na to, ako sa vraciame do 50. až 70. rokov normalizácie,” dodal, keď sa vrátil naspäť k rečníckemu pultu.

Na základe informácií, ktoré líder strany zverejnil, mala byť otváraná a následne poslancami strán SMER-SD a SNS čítaná osobná korešpondencia poslancov opozície. Poslanci OĽaNO-NOVA preto verejne vyzvali šéfa parlamentu Andreja Danka, aby odstúpil zo svojej funkcie a ospravedlnil sa ľuďom. Zverejnili dôkazy, podľa ktorých boli kontrolované listy poslancom na príkaz samotného Andrej Danka. Poslanec Ján Budaj prizvukoval, že ide o trestný čin porušenia listového tajomstva.

Video: Facebook | Foto: YouTube