Matovič a Krajčí oznamujú:Výrazná zmena očkovacej stratégie AstraZeneca!

Dátum:

Vakcinácia na Slovensku zápasí s meškaním dodávok očkovacej látky Pfizer a premiér sa tak s ministrom zdravotníctva začal venovať alternatívnym riešeniam. Okrem tajného nákupu dvoch miliónov ruských vakcín Sputnik V sa začali zaoberať aj možnosťami, ktoré ponúka AstraZeneca.

Potom, ako Veronika Remišová nenechala nitku suchú nad Krajčího nákupom látky Sputnik V, ostro vyjadrila nesúhlas aj s prednostným očkovaním pracujúcich ľudí do 55 rokov, ktorí aj počas lockdownu prichádzajú do kontaktu so zákazníkom. Premiér však sľubuje, že týmto vekovým obmedzením očkovacej látky sa ministerstvo zdravotníctva zaoberá.

Na sociálnej sieti Matovič informoval o možnej zmene, ktorú následne predstavil práve Marek Krajčí: „Na Slovensku odborníci odporúčajú zatiaľ očkovať AstrouZenecou len do 55 rokov… avšak na základe dobrých výsledkov z reálnej praxe … je zrejme aj na Slovensku čas sa zamyslieť o posune na vyšší vek … lebo najohrozenejší ľudia sú najstarší. A viem, že na tom MZ intenzívne robí.“

Ako následne oznámil minister zdravotníctva, od pondelka sa rušia všetky výnimky a bude sa očkovať už len podľa veku, pričom AstraZenecu dostanú ľudia vo veku 60 až 70 rokov po konzultácii s lekárom. Ten má zhodnotiť stav pacienta, nakoľko predmetná vakcína má mať podľa Krajčího viac nežiaducich účinkov, avšak vysoko účinná je už po prvej dávke. Seniorom nad 70 rokov budú dávať Pfizer a Modernu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic | Foto: MZSR, YouTube/Politika

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Matovič chce regulovať politické diskusie: Ostrý odkaz od Dibákovej!

Igor Matovič plánuje zasiahnuť do fungovania politických diskusií, pričom...

Slovenská športová hviezda sa vydala: Bola z nej PREKRÁSNA nevesta!

Úspešná hviezda domácej športovej scény prežila uplynulý víkend jeden...

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...