Minister financií Igor Matovič sa na sociálnej sieti tentokrát poriadne rozohnil. Tŕňom v oku sa mu stala riaditeľka stratégie a sekcií reforiem ministerstva zdravotníctva SR, Zuzana Vargová. Tá verejne nazvala nezaočkovaných občanov tupelami a minister požaduje jej koniec.

Zuzana Vargová zvolila na sociálnych sieťach veľmi nevhodnú rétoriku a vo svojej vysokej funkcii riaditeľky stratégie a sekcií reforiem ministerstva zdravotníctva SR sa prihovorila verejnosti. Nezaočkovaných občanov nazvala tupelami, čo nenechalo chladným ani ministra financií.

Igor Matovič sa do Vargovej okamžite obul: „Hocičo som ochotný pochopiť, ale aby vysokopostavená štátna zamestnankyňa Ministerstva zdravotníctva (!) nazývala ľudí, ktorí sa na základe akýchkoľvek dôvodov doteraz nezaočkovali, tupelami (“Buď si tupelo a neočkuješ sa, alebo nie si tupelo a očkuješ sa.”) je najabsurdnejšia očkovacia kampaň ministerstva vo svete,“ začal zostra svoj najnovší status.

Minister však zašiel ešte ďalej a požaduje riaditeľkin koniec: „Slečinka sa týmito siláckymi a tupými vyjadreniami síce veľmi zavďačí svojmu progresívnemu publiku, ALE nezaočkovaných ľudí k očkovaniu určite nezíska ani jedného… Verím, že pán minister zariadi, aby toto Tupelo viac nerobilo hanbu štátnej službe a pôjde kade ľahšie svinským krokom,“ zakončil ráznym odporúčaním. Na Slovensku pritom beží masívna očkovacia kampaň s očkovacou lotériou, ktorú bude moderovať na RTVS táto dvojica.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic │ Foto: YT/DenníkN