Demisia Igora Matoviča je po hádkach s predsedom SaS a koaličnej kríze na spadnutie. Len prednedávnom si premiér stanovil podmienky, za akých je ochotný vzdať sa svojho postu, pričom následne Richard Sulík podal demisiu ako akt prípravy na rekonštrukciu vlády

Všetci aktuálne s napätím očakávajú ďalší priebeh rekonštrukcie, ako aj to, kto obsadí dôležité ministerské kreslá. Najviac sledovanými sú ale kroky Igora Matoviča, ktorý by sa mal podľa viacerých koaličných partnerov vzdať svojho kresla a prenechať premiérsku funkciu inému členovi OĽaNO.

V nedávnej relácií televízia TA3 však minister Ján Budaj prezradil nečakanú informáciu. Matovič sa mal totiž podľa jeho slov v pondelok stretnúť s predsedom parlamentu Borisom Kollárom a oznámiť mu svoj nový plán.

Premiér by chcel po podaní demisie zastávať veľmi konkrétnu funkciu. Tou by mal byť post vicepremiéra vlády pre boj s korupciou. “Toto je myšlienka, ktorá by odzrkadľovala jeho agendu, jeho zápas, ktorý vedie už dlhé desaťročie,” uviedol Budaj so slovami, že toto gesto vníma ako prejav pokory. Či k požadovanému presunu naozaj dôjde, ukážu zrejme najbližšie dni.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TA3 │ Foto: Televízia Markíza