Igor Matovič v posledných mesiacoch prichádza s neustálymi revolučnými nápadmi, ktoré poriadne zaťažili štátnu pokladnicu. Ako minister financií je však presvedčený, že nejde o žiadne plytvanie peniazmi a trvá na tom, že pomáha v boji s pandémiou koronavírusu.

Predseda OĽaNO nedávno vyhlásil, že jeho finančné bonusy pre seniorov v hodnote 200 a 300 eur výrazne zvýšili zaočkovanosť, pričom sa uvedená suma stala pre nich dostatočnou motiváciou. Na Slovensku boli však 16. decembra potvrdené prvé prípady nového variantu koronavírusu s názvom “Omicron“, čo pandemickú situáciu ešte zhoršuje.

Igor Matovič priznal, že ak by zasiahol v plnej sile, súhlasil by s obmedzeným pohybom seniorov nad 60 rokov bez ohľadu na to, či sú alebo nie sú zaočkovaní. Jeho obavy zrejme narastajú, nakoľko prišiel s verejnou výzvou. ,,Ak Ti naozaj na svojich rodičoch či starých rodičoch záleží, pošli ich OKAMŽITE na tretiu dávku. Omicron je zákerná mutácia, pre ktorú je starší človek s dvomi dávkami pred 4,5,6 mesiacmi úplne bezbranný,“ napísal na sociálnej sieti.

Minister financií následne ešte pritvrdil. ,,ÁNO, nechať staršieho človeka teraz bez tretej dávky, je ruská ruleta so stávkou, že možno omicron vlnu prežije. DÍK, že Ti na nich záleží,“ dodal politik, ktorý sa zrejme snažil zahrať na city občanom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Igor Matovic  |  Foto: FB/Igor Matovic, Twitter