Počas piatkového odvolávania ministra vnútra Romana Mikulca, ktoré bude po podnete opozície pokračovať na budúci týždeň, došlo aj na poriadne ostré slová. Minister Igor Matovič totiž veľkú časť svojho prejavu venoval šéfovi Smeru Robertovi Ficovi.

Robert Fico, ktorý odvolávanie ohlásil po zrušení Santusovej inšpekčného tímu, v parlamente opakovane kritizoval ministra vnútra. Po jeho výstupe sa o slovo prihlásil Igor Matovič, ktorý sa vo veľkej miere venoval práve osobe Fica. Minister poslal opozičnému poslancovi niekoľko štipľavých odkazov.

Expremiéra prirovnal k Fénixovi, ktorý vstal z popola: “Pred rokom ešte ťažký ožran. To ste videli, ako bol brontový v ksichte. Furt opuchnutý aj poobede. Niekto mu asi vysvetlil, že takto to nezvládne. Možno mladá frajerka to urobila, neviem, ale každopádne akoby ožil,” opísal sarkasticky a svoje slová mu venoval do bufetu.

Taktiež Fica zvozil za to, že si dovoľuje kritizovať hospodárenie súčasnej vlády: “Kradli ste ako po nebohom. Ak by ste nekradli, mali by sme plné sýpky. Dostali sme do ruky vládu a riziko, že nebudeme mať na vyplatenie dôchodkov, takto ste spravovali tento štát… Aj keď vyzeráme ako kozľa tri hodiny po pôrode, ktoré sa ledva drží na nohách, my to ustojíme, urobíme všetko pre to, aby sa nevrátil k moci,” dodal Matovič odhodlane.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/Igor Matovič │ Foto: FB/Igor Matovic, Robert Fico