Bankroty, exekúcie a verejné prosby ľudí sa stali smutnou súčasťou aktuálnej doby. Niet sa čo diviť, že ich hnevá finančné odmeňovanie poslancov, ktorí sa v posledných mesiacoch iba osočujú a nezaoberajú sa skutočnými problémami Slovákov. Igor Matovič sa tak veľmi rád postavil do role záchrancu, ktorý chce dať svojim kolegom po prstoch!

Plat poslancov je trojnásobkom priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v oblasti hospodárstva za predchádzajúci rok. Každý mesiac si tak prilepšia o 3 270 eur, no nemôžeme zabúdať ani na paušálne náhrady. V prípade, ak je člen NR SR z Bratislavského kraja, dostane navyše 2 180 eur, no poslanec z iného kraja získa 2 544 eur.

K platu sa môžu pripočítať aj príplatky, ak sú predsedami, podpredsedami parlamentu či šéfom akéhokoľvek výboru. Igor Matovič sa rozhodol podať návrh, podľa ktorého by sa poslancovi znížil plat trojnásobne. V novele zákona taktiež navrhoval, že daná politická strana pravidelne zverejní finančné údaje o svojich poslancoch v súvislosti s príspevkom k platu zo straníckych peňazí.

Šéf strany OĽaNO vyhlásil, že ľudia považujú za nespravodlivé, keď niektorí poslanci berú kráľovský plat, no neprejavia žiadnu politickú aktivitu a chodia iba na hlasovania. Pre mnohých občanov však nebude prekvapením, že návrh bývalého ministra financií neprešiel ani do druhého čítania. Za hlasovalo 33 poslancov, proti bolo 42 prítomných a 43 poslancov sa zdržalo.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: TA3, SME |  Foto: FB/NR SR, OĽaNO