Igor Matovič už viackrát vypustil z úst vyjadrenia, ktoré by bolo možno dobré pred vyslovením ešte dvakrát zvážiť. Inak tomu nebolo ani počas reportáže Televíznych novín televízie Markíza, kedy rovno pred kamerami označil bývalého ministra za debila.

Minister financií, ktorý je známy svojou bezprostrednou prostorekosťou, sa opäť prihlásil o slovo. Po tom, ako bývalý minister pôdohospodárstva Ján Mičovský napísal otvorený list, v ktorom kritizuje boj OĽaNO s korupciou, prišla zo strany Igora Matoviča nečakaná reakcia na jeho adresu.

V stredajšej reportáži Televíznych novín Markízy o striedaní štátnej tajomníčky Ministerstva kultúry Zuzany Kumanovej za novú Vieru Leščákovú sa odrazu objavil práve Matovič. Ten vystúpil z auta a s Kumanovou sa pustil pred kamerami do reči. Okrem toho, že ju označil za šikovnú rovnako, ako jej nástupkyňu, sa extajomníčky opýtal, či už má nájdenú novú prácu.

Tá mu odvetila, že dostala viacero ponúk, ale že ak by minister niečo pre ňu mal, môže sa ozvať. Odrazu prišla zo strany Matoviča nečakaná odpoveď: “ To by bola sranda, že? Ja už Mičovského ľudí som zamestnal a ešte ma za to spucoval. Debil,“ šokoval na záver vulgárnym pomenovaním. Minister financií spustil pred pár dňami aj očkovaciu lotériu, ktorú si napriek kritike obhajuje.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Zomri, Televízia Markíza