Matovič o opätovnom spustení plošného testovania: Mutáciu máme všade!

Dátum:

Premiér Slovenskej republiky Igor Matovič sa ako hosť televízie TA3 vyjadril k aktuálnym otázkam pandémie koronavírusu. Aký je pravdepodobný scenár najbližších týždňov pre obyvateľstvo krajiny, ale aj nové postrehy smerované na ministra hospodárstva Richarda Sulíka, komentoval v relácii V politike v nedeľu 10. januára. 

Igor Matovič má vo vedení pandémie koronavírusu jasno. Za jediný možný spôsob zníženia rapídne stúpajúcej krivky počtu nakazených ľudí považuje opätovné spustenie plošného testovania. „Najneskôr zajtra bude mimoriadne rokovanie vlády, kde rozhodneme o masívnom nákupe testov, masívnom testovaní, lebo keď chceme zachrániť fabriky pred tým, aby sme ich zatvorili, musíme nasadiť aj iný nástroj, a ten sme si vyskúšali na Orave. Teraz to robíme v Nitre, kde ľudia bez toho, aby nemali test, nemôžu ísť do firmy, informuje premiér.

Nová mutácia koronavírusu z južného Anglicka zaplavila Slovensko. Po Michalovciach a Nitre, bola identifikovaná už aj zo vzoriek z Bratislavy: „Už sa nedá ohraničiť, že toto je ohnisko, mutáciu máme všade,“ vyhlásil premiér.

Richarda Sulíka v súvislosti s realizovaním nákupu antigénových testov však odvolávať neplánuje. „Ak by mal Boha pri sebe, ešte dnes sa zbalí z ministerstva hospodárstva,“ vyhlásil s tým, že by podľa neho Sulíkovi vyhovovalo, keby ho z koalície vyhodili.

V relácií sa vyjadril aj na adresu Štefana Holého, ktorému Ján Mikas udelil výnimku. Na tú mohol Holý bez obmedzenia karantény alebo testovania cestovať do Británie za rodinou. Matovič považuje za Holého zlyhanie to, že novinárom hneď neukázal túto výnimku z opatrení. Premiér Štefana Holého zatiaľ taktiež neplánuje odvolať: „Dokážme vinu, odvolávajme,“ povedal Matovič s tým, že o výnimku môžu požiadať aj bežní občania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Ministerstvo zdravotníctva informovalo 21. decembra, že vzhľadom na prítomnosť novej infekčnejšej mutácie sa od polnoci rovnakého dňa zaviedla pre ľudí prichádzajúcich z Veľkej Británie povinnosť karantény. Začiatkom januára sa vírus potvrdil aj v Michalovciach, 8. januára bol detekovaný už aj v okresnom meste Nitra. Dňa 9. januára bol potvrdený už aj v Bratislave. Matovič tvrdí, že vírus je už na celom území Slovenska. Plošné testovanie považuje premiér za jedinú cestu, ako nezačať so zatváraním veľkých fabrík.

Zdroj: ta3.com | Foto: YT/ Startitup, IG/igor_matovic_olano

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Harabina po výsluchu pustili: Jeho reakcia na zadržanie vás dostane!

Včera (16.mája) celé Slovensko šokovala správa o zadržaní bývalého sudcu...

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...