Covid automat prišiel do životov Slovákov iba v pondelok (8. februára), avšak o jeho výsledkoch už v dnešných dňoch prorokujú mnohí predstavitelia politickej scény. Štýl komunikácie a riadenia krajiny premiéra Igora Matoviča má svojich obdivovateľov, no tých, ktorí sú proti, je počuť o čosi viac.

Igor Matovič sa na sociálnej sieti vyjadril metaforickým spôsobom o tých, čo trpia s perom v ruke pocitom morálnej nadradenosti nad nedostatočne progresívnymi obyčajnými ľuďmi. “Nechávajú (sa) počuť, ako je Covid automat nafigu nastavený a ako na koronu nezaberá… ako to Matovič zase potototo.” Premiér sa v príspevku venuje ľuďom, ktorí šíria nenávisť voči opatreniam a odkazuje im, že Covid automat je čistokrvné dielo oborníkov a vedcov. “Tak by som bol rád, aby ste nešírili svoje nenávistné bludy… A keď bude fungovať, pochváľte ich, a keď nie, tak viete, kde sa sťažovať – autorov poznáte,” uvádza premiér.

Odkaz je s veľkou pravdepodobnosťou venovaný politickej strane Progresívne Slovensko. Metafora použitá v úvode príspevku s tvrdením korešponduje, nakoľko sociálna sieť tejto politickej strany premiérovi skutočne vydýchnuť nedáva. Irena Bihariová za stranu PS napísala príspevok v útočnom znení: “Takýto stav právneho a inštitucionálneho chaosu sme nezažili od čias Samovej ríše. Keby štát mohol, tak by sa chcel odtrhnúť a vyhlásiť autonómiu od dezorientovanej štátnej moci.” V príspevku sa venuje aj problematike Covid automatu, na ktorý premiér zrejmä vo svojej reči reaguje.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic, Irena Bihariová • Progresívne Slovensko | Foto: FB/Igor Matovic