Peter Pellegrini, ako predseda mimoparlamentnej strany Hlas, zorganizoval tlačovú besedu, na ktorej informoval médiá o postoji proti premiérovi Slovenskej republiky. Ako uviedol, na Igora Matoviča a členov vlády podáva trestné oznámenie pre zneužívanie právomoci. Reakcia premiéra na seba nenechala dlho čakať. 

Po Pellegriniho výstupe o podaní trestného oznámenia na Igora Matoviča a jeho vládu sa k situácii okrajovo vyjadril aj samotný premiér. Ten vystúpil na tlačovej konferencii v Nitre, kde spolu s riaditeľom nemocnice a starostom mesta informoval o kritickej situácií a o plošnom testovaní okresu. 

Premiér na otázky novinárov ohľadom Štefana Holého a postoja voči trestnému oznámeniu avizovanom od Pellegriniho reagoval až na samotnom konci dojemného brífingu venovanom vyčerpaným zdravotníkom. Tento krok Petra Pellegriniho vníma ako absurdný ťah a ťažkú hlavu si z neho rozhodne nerobí.

„Názory týchto ľudí, či Fica alebo jeho peleríny (pozn. redakcie: Pellegrini) ma nejako vôbec nezaujímajú. Sú to ľudia, ktorí tu 12 rokov systematicky rozkrádali zdravotníctvo… Ich názory nejaké.. a hlavne ľudí, ktorí tu burcovali proti tomu, aby tu ľudia dodržiavali opatrenia, ktorí kritizovali opatrenia, ktorí bojovali proti tomu, aby sa tu robilo plošné testovanie… Čiže ľudia, ktorí spôsobili situáciu, v akej sa nachádzame.. Tak keď títo majú byť dnes tí, ktorí budú moralizovať, tak to by bolo dosť absurdné. Takže nezaujíma ma tento človek. Ani jeho názory,“ prezradil.

Pellegrini chce tiež podať na najbližšej schôdzi parlamentu návrh ústavného zákona o skrátení volebného obdobia parlamentu. Rovnako uviedol, že ministerka spravodlivosti by mala v súvislosti s Lučanským zvážiť demisiu, pričom k rovnakému kroku vyzval v minulosti aj Jána Mikasa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj: YT/HNtelevízia | Video: streamable.com | Foto: IG/peter_pellegrini