Matovič o vakcíne proti Covidu: „Dodajú ich tam, kde majú zdravý rozum!“

Dátum:

Ruská vakcína Sputnik, a problémy s ňou spojené, zasahujú do slovenskej politiky výraznejšie, ako sa na jednu vakcínu patrí. Aj keď boli premiérovi prisľúbené 2 milióny dávok, vláda jej dodanie v konečnom dôsledku neodsúhlasila práve kvôli vetovaniu návrhu Veronikou Remišovou.

Igor Matovič je však o nutnosti dodávky ruského Sputnika presvedčený aj napriek tomu, že vakcína zatiaľ nebola schválená Európskou liekovou komisiou. Práve z tohto dôvodu Veronika Remišová medikament nepodporila a premiér ju preto označil za pyšnú princeznú Krasomilu.

Igor Matovič sa kvôli presvedčeniu o zaobstaranie Sputnika prihovára s dátami na tlačových konferenciách aj na profile sociálnej siete. „Ročne dá ministerstvo zdravotníctva tisíce povolení na používanie neregistrovaných liekov… a nikoho to doteraz ani len nenapadlo spochybňovať. Rovnako by dnes mohlo MZ dať povolenie na používanie vakcíny Sputnik V. Napriek tomu MZ chcelo, aby o jej dovoze rozhodla celá vláda. Z dvoch dôvodov: 1) aby sme nemali zbytočnú kampaň proti očkovaniu (Sputnikom) a 2) aby sme finálne použitie vakcíny podmienili odobrením ŠUKL alebo registráciou EMA. Nevydalo. Strana Za ľudí tento postup zablokovala vetom.

Okrem toho Igor Matovič informuje aj o tom, že Richard Sulík objednanie Sputnika podporuje. Minister hospodárstva však chce s jeho použitím čakať dovtedy, kým ho Európska lieková komisia oficiálne schváli: „Výrobca Sputnika V s nami tieto hry hrať určite nebude. Prečo by nám mali držať niekde na sklade 2 milióny vakcín, ktoré môžu medzitým zachrániť tisícky životov? Dodajú ich tam, kde majú zdravý rozum a neuprednostia v čase pandémie politikárčenie pred záchranou zdravia a životov.“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic | Foto: IG/igor_matovic_olano

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Úprimné vyjadrenie Sulíka: TOTO si myslí o útokoch Igora Matoviča!

Kedysi sa spolu fotili pri spoločnom obede a dnes...

Miliardár Soros varuje pred Putinom: Premiér Heger odkazuje JEDINÉ!

Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose sa zúčastnili lídri...

Slovenská polícia zachytila HROZBU: Anonym plánuje masovú vraždu!

Slovenská polícia zverejnila na sociálnej sieti šokujúcu správu. Anonym...

Nečakaný krok susednej krajiny: Vyhlásila stav vojnovej hrozby!

Ruská invázia na Ukrajinu sa oficiálne začala 24. februára...