Matovič ostal sklamaný: „Budem vyžadovať okamžité sprísnenia opatrení!“

Dátum:

V uplynulých hodinách sa stalo na Slovensku prioritnou témou očkovanie Dominiky Cibulkovej, ktorá sa spolu s manželom dostala na prednostný zoznam bratislavskej nemocnice. Okrem množstva rozhorčených občanov sa k celej situácii vyjadrilo i ministerstvo zdravotníctva, no slovami nešetril ani Igor Matovič.

Kým ministerstvo počin výrazne odsúdilo a bývalej profesionálnej športovkyni odporučilo dobrovoľnícku činnosť v nemocnici, premiér bol o čosi zmierlivejší. Uviedol totiž, že na presvedčenie ľudí, aby uverili účinnosti očkovania, bude nevyhnutná kampaň, kde vystúpi viacero známych osobností, pričom Dominika by na ňu bola doslova ako stvorená.

„Bohužiaľ, nevydalo. Spôsob, ako k jej očkovaniu prišlo… je zbytočné zlyhanie (aj) pracovníka očkovacieho centra a hlavne zbytočne nevyužitá príležitosť. Budem vyžadovať okamžité sprísnenia opatrení, ktoré takýmto zlyhaniam v budúcnosti zabránia. Rovnako očakávam od MZ jednoznačné a nespochybniteľné poradovníky, z ktorých bude každému jasné, kedy kto má na očkovanie nárok,“ uviedol Matovič prostredníctvom sociálnej siete.

Závoreň dodal, že nemá problém, ak budú pri tisíckach zaočkovaných podľa poradovníka zvýhodnení s cieľom masívnej propagácie medzi pochybujúcimi traja či štyria verejne známi ľudia, no tajné kroky ohľadom Cibulkovej a jej manžela nepovažuje za fér.

 Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/I.M., D.C.

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...