Rozruch okolo ministerky Márie Kolíkovej, ktorý rozdúchaval prevažne opozičný poslanec Robert Fico, neutícha. Najnovšie sa k podozreniam okolo rodinných firiem vyjadril aj minister financii Igor Matovič. Ten političku nešetril a uviedol, že si myslí, že spáchala podvod.

Kauza ministerky Kolíkovej stále neutíchla. Po tom, čo predseda Smeru Robert Fico zvolával jednu tlačovú besedu za druhou, aby prízvukoval, čo mu na podnikaní rodinných príslušníkov političky nesedí, sa rozhodol prehovoriť aj minister financií Igor Matovič. Expremiér sa však ani náhodou nepostavil na stranu svojej koaličnej partnerky.

Matovič v rozhovore pre Aktuality otvorene uviedol, čo povedal aj samotnej ministerke v deň odvolávania: „Mária, ja si myslím, že ten podvod si spáchala a mňa nepresvedčíš,“ malo zaznieť z jeho úst. Predseda OĽaNO prezradil, čo si o celej kauze myslí: „Naozaj som úprimne presvedčený, že podvod za 30 miliónov eur pri prenájme a predaji budovy zváračského ústavu v prospech dlhoročného spoločníka jej brata… myslím si, že Mária Kolíková dobre o tom vedela,“ prekvapil.

Matovič tiež uviedol, že ministerke na klube povedali presné informácie, no pred médiami podľa jeho slov neuviedla žiadnu z koaličných výhrad. Na záver podotkol, že ohľadne prenájmu budovy prišli na ministerstvo obálky s ponukami 20. júla 2018, keď ešte bola štátnou tajomníčkou, pričom o 3 dni neskôr sa určili kritériá na vyhodnotenie. Podľa neho tak mohli obálky byť otvorené už skôr, keďže v týchto prípadoch neexistujú notárske potvrdenia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YT/HNtelevízia, FB/Mária Kolíková