Igor Matovič pred chvíľou zverejnil na sociálnej sieti status, v ktorom má pre obyvateľov dobré správy. Potvrdil totiž, že vláda povolila otváranie divadiel, kín aj kostolov. Zároveň však premiér poslal Sulíkovi tvrdý odkaz do Dubaja.

Igor Matovič mal po porade na Ústrednom krízovom štábe v pláne ďalšie testovania ako aj pokračovanie v obmedzovaní prevádzok. Po predĺžení núdzového stavu o 45 dní sa ozval Hlas s Pellegrinim, ktorý chce dokonca anketu o predčasných voľbách, no na povrch vyšli aj šokujúce správy.

S premiérom sa nepohodol ani Richard Sulík, pričom politici si vymieňali na sociálnej sieti viaceré odkazy. Minister hospodárstva sa aktuálne nachádza na dovolenke v Dubaji, kam mu poslal Matovič aj najnovší odkaz o zvládnutí pandémie. Premiér sa napokon rozhodol spolu s vládou urobiť nečakaný krok a na Facebooku oznámil, že od pondelka otvorí viaceré prevádzky.

Hoci avízoval otvorenie prevádzok až potom, čo sa kĺzavý medián zníži pod 500 denne, napokon zhodnotil, že pri súčasnom počte okolo 2 000 nakazených denne by prípadné otvorenie bolo možné až o oveľa dlhší čas. K tomuto rozhodnutiu ho podľa vlastných slov dotlačil práve Sulík. „Bohužiaľ, Richard Sulík vyhlásil plán na Komunitné testovanie za hlúposť, a tým celý tento projekt – s cieľom otvoriť všetky dotknuté prevádzky od 30. novembra – definitívne pochoval. Richard spod slnečníka odkázal (úmyselne ignorujúc cieľ 500 pri 7-dňovom kĺzavom mediáne), že by sme všetko mali otvoriť… To znamená, že Richard spod slnečníka z prvej odsabotoval plán na celoplošné Komunitné pretestovanie a následné celoplošné otvorenie všetkých dotknutých prevádzok,“ odkázal premiér.

Jeho tvrdý odkaz ministrovi ale pokračoval: „Je úplne najľahšie len kritizovať, mudrovať a ničiť a neponúknuť žiadnu epidemiologicky bezpečnú alternatívu. Kto na toto nezodpovedné správanie doplatil? Dlho a ťažko skúšaní ľudia…. nuž, Rišo, mŕtvych máme požehnane a stovky ich ešte pribudnú… Ťažká doba jak fras, potrebujete ťahať spolu … a on sa zrazu, tak kamarátsky, miesto pomoci vám rozhodne hrdzavou dýčkou medzi rebrami verejne ľúbivo špárať,“ dodáva. Matovič na záver povedal, že nevie, dokedy bude takáto koalícia trvať. „Lebo koalícia, ktorá má za úlohu čistiť špinu od podlahy a navyše robiť mimoriadne ťažké rozhodnutia v čase pandémie, musí ťahať dôsledne spolu a nie si robiť takéto trápnučké naschvály. Tri strany si to nerobíme, SaSka opakovane. Viem, že toto isté robil Rišo Radičovej a všetci vieme, ako to dopadlo a do bodky sa naplnil môj odkaz z tabuľky v parlamente „Euroval bude a k tomu Fico ako bonus“. Všetci dúfame, že teraz nemá rovnaký plán,“ uviedol v dlhom statuse.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Igor Matovic