Igor Matovič pred časom šokoval verejnosť s nápadom na očkovaciu lotériu a následne prišiel minister financií s myšlienkou rozdávania finančných odmien pre každého zaočkovaného seniora. V najnovšom statuse odkázal ostatným Slovákom, aby im nezávideli.

Igor Matovič rozhodol, že seniori, ktorí sa nechajú zaočkovať aj treťou dávkou vakcíny, budú finančne odmenení sumou 300 eur. Verejne vystupuje proti opozičným politikom, ktorí očkovanie otvorene nepodporujú. Najnovšie napísal minister financií status, v ktorom okrem iného odkázal Slovákom, aby odmeneným seniorom nezávideli.

Dnes Slovenská pošta začala s distribúciou prvých 20-tisíc listov so šekmi k našim zaočkovaným seniorom. Rozhodli sme sa ísť podľa veku … a tak ako prví dostanú šeky: 104-ročná pani Vilma a Helena. 103-ročná pani Katarína. 102-ročná pani Veronika,” pokračoval v menovaní Matovič. “Nezáviďme im, prosím. Pomohli nám, pomáhame im … a najmä pamätajme – táto investícia sa nám veľmi rýchlo a významne vráti … a hlavne – ŽIVOT JE NAJVÁC,” dodal expremiér.

Pod jeho príspevkom sa strhla aj búrlivá debata a na mnohé otázky komentujúcich odpovedal samotný politik. Istý Tomáš ale vidí rozdávanie peňazí inak: “Najprv ich oberiete o všetko a potom uplatíte 300 eurami za očkovanie,” napísal. Aj on sa však dočkal odpovede politika: “Teba asi niekto obral o niečo iné,” rýpol si Matovič a za svoje slová dostal 2 000 lajkov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Igor Matovic, YT/DenníkN