Tretia vlna koronavírusu sa na Slovensku výrazne zhoršuje, pričom epidemiológovia sú presvedčení, že nemocnice čoskoro skolabujú. Na kritickú situáciu reaguje aj vláda, ktorá zaviedla prísne opatrenia, s ktorými súhlasil aj Igor Matovič. Zastaví to však rapídny nárast infikovaných aj obetí?!

Igor Matovič bol dlhé roky opozičným poslancom, no nie je to tak dávno, čo sa stal premiérom a dnes zastáva funkciu ministra financií. Najnovšie sa rozhodol zahrať sa na matematika, pričom chcel poukázať na čísla, ktoré považuje za dôležité.

Podľa jeho slov sa testovaním odhalí okolo 10-tisíc nových prípadov, ak hovoríme o súčte antigénnych a PCR testov. Predseda strany OĽaNO je však presvedčený, že reálny denný prírastok môže byť omnoho vyšší. ,,…lebo evidentne sa všetci testovaním nestíhajú identifikovať,“ vysvetlil na sociálnej sieti.

Ďalšie výpočty politika majú znamenať, že sa denne infikuje 15-tisíc ľudí. Matovič upozorňuje, že kým jedna vakcína stojí okolo 40 eur, neočkovanie spôsobí smrť tisícok ľudí, odložené operácie a miliardové ekonomické škody. ,,Týmto tempom dosiahneme kolektívnu imunitu cca na rozhraní marca a apríla 2022. Sloboda bez zodpovednosti vedie do pekla. Vitajte v pekle, priatelia,“ odkázal Slovákom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Igor Matovic  |  Foto: FB/Igor Matovic, YT/HNtelevízia, Pixabay