Potom, čo vláda Slovenskej republiky sprísnila bezpečnostné opatrenia ohľadom koronavírusu v rámci sviatkov Veľkej noci, vystúpil premiér Igor Matovič so špecialistami na tlačovej konferencii. Voličom tak ozrejmil predovšetkým skutočnosť, v akom rozsahu budú pokračovať preventívne nariadenia a či môžeme rátať s napredovaním domácej ekonomiky.

Igor Matovič vystúpil 14. apríla spolu s ministrom financii Eduardom Hegerom a špecialistami z oblasti epidemiológie a ekonómie na tlačovej konferencii, kde predstavil nový plán na nasledujúce obdobie. Tesne po sviatkoch Veľkej noci kriticky poukázal na občanov, ktorí počas uplynulého víkendu nedodržiavali žiadne z bezpečnostných opatrení, no taktiež vyslovil aj ľútosť ohľadom prípadu z pezinského Domova sociálnych služieb.

“Tým, že sme prísni a držíme si vysoký hygienický štandard, minimalizovali sme pravdepodobnosť nákazy,” uviedol hrdo premiér, pričom zdôraznil aj skutočnosť, že slovenská ekonomika je závislá predovšetkým od zahraničných partnerov. Podľa jeho slov je momentálny prepad HDP Slovenska vo výške 30%, pričom otvorenie predajní a prevádzok služieb by podľa vládnych analytikov pridalo len 2% HDP.

Igor Matovič taktiež prezradil, že v pondelok 20. apríla vláda zverejní podrobný plán, v ktorom bude jasne stanovené, ktoré prevádzky sa kedy a za akých podmienok postupne otvoria. Všetko, samozrejme, závisí od prípadného ustupovania koronavírusu na našom území. Vláda taktiež postupne povoľuje vykonávať časť plánovaných operácii, pričom prioritu majú ľudia, ktorí by mohli byť priamo ohrozovaní na zdraví.

Celú tlačovú konferenciu si môžete pozrieť vo videu

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TK | Foto|Video: YouTube