Politika Matovič prehovoril k Slovákom: VAROVANIE pred treťou vlnou!

Matovič prehovoril k Slovákom: VAROVANIE pred treťou vlnou!

Minister financii Igor Matovič sa rozhodol pred uvoľnením opatrení a zahájením dovolenkovej sezóny prehovoriť k všetkým Slovákom. Expremiér je presvedčený, že nás pri neopatrnosti čaká na jeseň veľmi nepríjemná tretia vlna, na čo upozorňujú aj odborníci. 

Odborníci napriek postupnému uvoľňovaniu opatrení a otváraniu hraníc varujú pred pravdepodobným príchodom tretej vlny pandémie. V Anglicku je už markantné, že sa situácia s príchodom novej mutácie začína zhoršovať a podobný scenár môžeme očakávať aj my s príchodom jesene.

K tejto téme sa rozhodol prehovoriť aj minister financií Igor Matovič: „Nestačím sa čudovať naivite ľudí, ktorí si ešte dnes naivne myslia, že Slovensko dokáže nejakým zázrakom zabrániť príchodu nebezpečného Delta variantu (indický variant) Covid-19 na Slovensko. V Anglicku za mesiac Delta dokázala úplne vytlačiť pôvodný britský variant, ktorý na Slovensku zabil 10-tisíc ľudí. Počty pozitívnych im preto začali dramaticky rásť napriek vysokej zaočkovanosti,“ píše na sociálnej sieti.

Myslieť si preto, že pri úplne uvoľnených opatreniach a lážo-plážo cez hranice Delta na Slovensku už nezapúšťa korene, je naivné. Delta na Slovensku je a je len otázkou mesiaca-dvoch, kým nebude aj u nás dominantná … čo pri mimoriadne nízkej zaočkovanosti a nízkemu záujmu o očkovanie je istota pre jesennú tretiu vlnu,“ predpovedá minister hrozivý scenár.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Igor Matovic