Igor Matovič sa ako minister financií nevyjadruje na sociálnych sieťach tak často, ako tomu bývalo za čias premiérovania. Napriek tomu zverejnil pred chvíľou status, v ktorom polemizuje o nízkej miere zaočkovanosti a prichádzajúcej tretej vlne koronavírusu.

Miera zaočkovanosti sa na Slovensku síce zvyšuje, no rozhodne nie takým tempom, akým by si vláda predstavovala. Aj napriek tomu, že ministerstvo financií pod taktovkou Igora Matoviča spustilo registráciu do očkovacej lotérie, ktorej víťazi sa budú žrebovať na RTVS, občanov so záujmom o očkovanie stále nie je dostatok.

Na tento fakt upozornil najnovším statusom aj Igor Matovič, ktorý ironicky poznamenal, že 85 percent dosiahneme asi až v roku 2023. „800 dní do kolektívnej imunity. Posledné dni sa denne podá cca 3.000 vakcín prvoočkovaným. Ak budeme ďalej napredovať takýmto “tempom”, 85 % zaočkovanosť, potrebnú pre dosiahnutie kolektívnej imunity, dosiahneme cca v októbri 2023 … a to za predpokladu, že “tempo” očkovania sa ešte viac nezníži,“ obáva sa.

… to znamená len jediné – držme si klobúky, dobrovoľne sme sa rozhodli vtrhnúť do boja s Deltou s holými rukami a bez zbraní, ktorých máme plné sklady … lebo veríme, že Slovensko bude mať šťastie a tretia vlna nás obíde. Nuž,“ dodáva na záver svojej predpovede. Ministerka Kolíková zas nedávno priznala trpkú minulosť, kedy jej nepekne vynadali.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Igor Matovic