V koalícií to opäť poriadne vrie, keďže Richard Sulík a Igor Matovič majú rozdielne názory na aktuálnu epidemiologickú situáciu na Slovensku. Aj keď sa pred pár mesiacmi zdalo, že s odkazmi na sociálnej sieti a v médiách skončili, opak je pravdou.

V posledných dňoch rezonovalo spoločnosťou predĺženie núdzového stavu. Igor Matovič po odporúčaní Ústredného krízového štábu navrhol predĺženie o 90 dní, čo sa však rozhodne nepáčilo Richardovi Sulíkovi. ,,Viem si predstaviť kompromis – predĺženie o maximálne 30 dní, avšak na viac dní to teraz nemá zmysel,“ zareagoval na sociálnej sieti.

Premiér následne navrhol komunitné testovanie každé tri týždne, ktoré by vykonávali školy, reštaurácie, cirkev či športové kluby. ,,Gastro, šport, kultúra, fitnesscentrá sú dnes zdevastované a zažívajú historický kolaps. Krajina ich potrebuje, mali by sme ich chovať ako v bavlnke, aby sa z toho čím skôr vymotali. Čo však dostali? Majú suplovať štát a premeniť svoje prevádzky na testovacie centrá,“ nešetril kritikou predseda SaS.

Podľa slov predsedu vlády je veľmi jednoduché z dovolenky vypisovať statusy na sociálnej sieti a vzápätí prišiel s nečakanou ponukou pre svojho koaličného partnera. ,,Dávam verejný prísľub, že keď sa Richard Sulík do nedele (15.11.) postaví s riešením, ktoré Slovensku zabezpečí, že denne nebudeme mať v 7-dňovom priemere viac ako 500 pozitívne testovaných ľudí cez RT-PCR testy, a zároveň zabezpečí, aby od 1. decembra mohli byť otvorené všetky reštaurácie, divadlá, kiná, kostoly, športové kluby či posilňovne, tak od tej chvíle mu odovzdám celý manažment koronakrízy na Slovensku,“ oznámil Matovič na tlačovej konferencií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: markiza.sk/Tomáš Benedikovič, FB/noviny.sk-spravodajstvo TV JOJ, Richard Sulík