Nie je to tak dávno, čo bol Igor Matovič mimoriadne aktívny na sociálnych sieťach, pravidelne robil tlačové konferencie a neodmietol žiadnu otázku zo strany novinárov. Po viac ako roku sa však situácia zmenila a zdá sa, že politik postupne odchádza do úzadia. Podľa politológa však netreba hneď robiť paniku!

Igor Matovič po roku kývol na rozhovor s Monikou Tódovou, kde nešetril kritikou na adresu Zuzany Čaputovej i novinárov. V úvode však otvorene priznal, že chce žiť jednoduchý život po turbulenciách, ktorými si prešiel v priebehu posledného roka.

Minister financií dokonca prezradil, že sa niekedy zamýšľa aj nad ukončením svojej politickej kariéry. ,,Niekedy, áno, priznávam, som v takých štádiách rezignácie. A potom si zase poviem, že to nemôžem urobiť a že to nemôžem dopustiť, lebo keď vidím, ako mnohí vzkriesili Fica z popola tým, ako bili do nás, do mňa, tak v podstate Ficovi na ružiach ustlali,“ povedal pre Denník N.

Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že rodák z Trnavy to myslí vážne, uznávaný politológ má iný názor. Je totiž presvedčený, že odchod Matoviča je viac ako nepravdepodobný. ,,Aj naďalej je predsedom hnutia, ktoré má na základe výsledku vo voľbách najväčší rozpočet,“ uviedol Radoslav Štefančík pre plusku.sk. Práve finančné prostriedky za parlamentné voľby 2020 v hodnote 21 miliónov eur majú motivovať expremiéra, aby zostal v politike. ,,OĽaNO je Matovič a Matovič je OĽaNO,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk, dennikn.sk  |  Foto: YT/POSTOJ TV, Twitter