V nedeľu (28. februára) sa Igor Matovič i Zuzana Čaputová objavili v diskusných reláciách slovenských televízii. Kým premiér bol hosťom Norberta Dolinského na TA3 V politike, prezidentku privítal Michal Kovačič v markizáckej relácii Na telo.

Igor Matovič počas rozhovoru uviedol, že informácie, ktoré unikli z ministerstva v uplynulých dňoch ohľadom sprísňovania bezpečnostných opatrení, sa zakladajú na pravde. O pár hodín neskôr bola široká verejnosť upovedomená o nových pravidlách, ktoré vstupujú do platnosti už v stredu (3. marca).

Premiér však neopomenul ani prezidentku Zuzanu Čaputovú, ktorej adresoval odporúčanie ohľadom komunikácie. „Mám pocit, že ak niekto vyjadrí kritiku vláde, tak sa stavajú do pozície obete. Ale obete sú na cintorínoch. Pred rokom sme si volili zmenu. Mám pocit, že niekedy najväčším nepriateľom tejto vlády sú kroky jej predstaviteľov. Pritom kritika je len zúfalou snahou o zmenu,“ uviedla Čaputová, pričom dodala, že si ohľadom predmetného nechá radať poradiť, avšak nie od premiéra.

Potom, čo sa verejnosť začala búriť voči zákazu vychádzania po 20. hodine, zverejnil Matovič na sociálnej sieti status, v ktorom vyzýva Slovákov k spolupatričnosti a opatrnosti. „Viem, že si to mnohí nechceme priznať, ale len a len od našej spoločnej vôle dodržiavať ochranné opatrenia záleží, ako sa zajtra budeme mať. Viem, že je populárne dokazovať iným, ako sa to mňa netýka, ako ja nemusím, ako dokážem systém obísť. Doplácame však na to všetci. Niektorí zdravím, iní životmi, iní ekonomickým strádaním,“ prehovára do duše občanom.

Nepriamo si však po doťahovaní sa v diskusných reláciách opäť rypol aj do prezidentky, keď uviedol, že mnohí využívajú momentálnu situáciu len na politikárčenie! „V krajinách, kde vládne strany držia spolu, kde opozícia či prezident/-ka nezneužívajú pandémiu na politikárčenie, ľudia dodržujú opatrenia výrazne viac a sú na tom výrazne lepšie. My také šťastie nemáme. Proti väčšine poctivých ľudí stojí hŕstka štváčov, ktorí sa riadia heslom – čím horšie, tým pre nich lepšie,“ uviedol otvorene. V závere svojho vyjadrenia apeluje na ľudí, aby so sebou nenechali manipulovať tými, čo si každé ráno mydlia ruky pri počte mŕtvych.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/I.M., IG/zuzana_caputova