Nehoda, ku ktorej došlo 2. októbra vo večerných hodinách, rozhodne nikoho nenechala chladným. Vodič pripravil o život štyri osoby, pričom pred pár hodinami bola potvrdená ďalšia obeť, ktorou je iba 21-ročná študentka. K tragédii sa začali vyjadrovať aj politici, ktorí spoločne odsúdili konanie vodiča, keďže si sadol za volant pod vplyvom alkoholu.

5 mŕtvych a 5 zranených ľudí, z toho jeden je v kritickom stave. Toto je smutná bilancia vyčíňania generálneho sekretára Deaflympijského výboru Slovenska Dušana D. Fatálny náraz do skupiny Slovákov na zastávke MHD Zochova hlboko zasiahla aj Zuzanu Čaputovú, ktorá sa objavila na mieste nehody.

K tragédii sa vyjadril aj predseda parlamentu Boris Kollár či primátor hlavného mesta Matúš Vallo. Najnovšie prehovoril Igor Matovič, ktorý neskrýval hnev. Podľa jeho slov počas štúdia na vysokej škole taktiež prestupoval práve na MHD zastávke Zochová. ,,V túto noc tam vyhasli životy mladých ľudí, ktorí tú trasu išli prvýkrát a, bohužiaľ, naposledy. Ožratý debil si sadol do auta a zničil život mladých ľudí a ich rodín,“ napísal na sociálnej sieti.

Podľa slov ministra financií sa už skontaktoval so šéfom rezortu vnútra Romanom Mikulcom, s ktorým chce zaviesť exemplárne tresty za alkohol za volantom. Je totiž presvedčený, že auto sa pod kontrolou opitého vodiča stáva nebezpečnou zbraňou. Šéf strany OĽaNO sa domnieva, že orgány činné v trestnom konaní by k páchateľovi mali pristupovať akoby chodil po ulici a náhodne strieľal do ľudí.

Matovič chce na koaličnej rade navrhnúť prísny trest pre vodičov. ,,Automobil, v ktorom bude pristihnutý vodič s 1 a viac promile prepadne v prospech štátu. Bez debaty. Nemilosrdne. Okamžite na mieste,“ navrhuje politik. Môže však nastať situácia, kedy vodič bude mať vozidlo požičané. ,,Nech sa páči, nech si dotknutý u ožrana uplatní náhradu škody. Zadržané autá pôjdu následne do verejnej dražby a z výťažku sa bude financovať odškodnenie obetí a ich príbuzných,“ vysvetlil svoje plány rodák z Trnavy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic  |  Foto: FB/Polícia SR, YT/SME