Igor Matovič v minulosti obľuboval v parlamente využívať tzv. vizuálne pomôcky. Injekčné striekačky, plagáty či tričká boli súčasťou jeho politickej kariéry. Po sprísnení rokovacieho poriadku musel s netradičnými nápadmi prestať. Najnovšie sa predsa len rozhodol, že má pre politikov malé prekvapenie!

Bývalý minister financií nedávno prišiel s ďalšou ,,atómovkou“, pričom navrhoval daňovú úľavu pre matky a ľudí do 25 rokov. Podľa jeho návrhu zákona by matky detí do 15 rokov od roku 2024 nemali platiť daň z príjmu do určitej sumy. Predbežne sa hovorilo o hranici dvoch tisíc mesačne.

Matovič ešte pred hlasovaním prišiel do parlamentu s poriadnou kyticou karafiátov, pričom každému zákonodarcovi podaroval jeden z nich. ,,…lebo chlapi, najmä politici, sa predháňajú na Deň matiek sladkými statusmi, kytičkami, rozdávaním karafiátov po uliciach a podobe snažia sa takto ukázať, ako im na matkách záleží,“ uviedol líder OĽaNO vo videu.

Návrh zákona zo 144 poslancov schválilo iba 57, v dôsledku čoho neprešiel do druhého čítania a poslanci sa ním už nebudú zaoberať. Jedným z dôvodov je určite informácia, že schválenie návrhu by zaťažilo náš rozpočet vo výške približne 500 miliónov eur. Poslankyňa Bittó Cigániková zozbierala kvety od saskárov a poznamenala, že by kyticu rada dala na ,,hrob štátnemu rozpočtu“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto | Video: FB/OĽaNO