Matovič sa buchol po “cudzom“ vačku: Do TOHTO vloží milióny eur!

Dátum:

Mnohí občania apelovali na ministra financií, aby sa inšpiroval susednými krajinami a súhlasil so znížením spotrebnej dane, vďaka čomu by sa reálne pomohlo drvivej väčšine Slovákov. Igor Matovič však odmietol. O to viac je prekvapujúce, že oznámil finančnú injekciu v hodnote stoviek miliónov eur.

Nemocnice, ambulancie, odborári aj zástupcovia pacientov dlhodobo žiadali o dofinancovanie ministerstva zdravotníctva. Asociácia nemocníc Slovenska dokonca oznámila, že zvažuje odstúpenie od zmluvy so štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou. Jej poistenci by tak dostali iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť.

Igor Matovič s ministrom zdravotníctva oznámil, že rezort zdravotníctva získa finančnú injekciu v sume 365 miliónov eur. ,,…toľko financií verejné zdravotné poistenie potrebuje na to, aby zabezpečilo chod, ktorý potrebujeme preto, aby nám bola poskytnutá adekvátna zdravotná starostlivosť,“ uviedol šéf strany OĽaNO na tlačovej konferencii.

Minister financií vysvetlil, že 100 miliónov pôjde na vyššiu platbu za štátnych poistencov, o 120 miliónov eur sa navýši základné imanie Všeobecnej zdravotnej poisťovne a ďalších 145 miliónov eur sa bude týkať vyššieho výberu poistného. Vladimír Lengvarský uviedol, že budú nasledovať ďalšie opatrenia, pričom cieľom je zabezpečiť, aby peniaze určené pacientom k nim aj prišli.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/OĽaNO, YT/HNtelevízia

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...