Po Delte bol na Slovensku potvrdený nový variant koronavírusu s názvom “Omicron“. História sa tak opäť opakuje, keďže epidemiológovia netušia, aké škody na životoch môže spôsobiť. Obavy má aj minister financií, ktorý už teraz prichádza s radikálnymi opatreniami.

Na Slovensku boli 11. decembra potvrdené prvé tri prípady nového variantu ochorenia COVID-19, ktorý bol pomenovaný “Omicron“. Eduard Heger vysvetlil, že nakazení prišli zo zahraničia individuálnou dopravou, vďaka čomu nenakazili ďalších ľudí. Taktiež ide o plne zaočkovaných Slovákov, ktorí majú ľahký priebeh ochorenia. ,,Samozrejme, budeme sledovať, ako sa Omicron správa pri nezaočkovaných, u ktorých vidíme vyššie riziko,“ oznámil premiér na tlačovej konferencií.

Ďalší zmutovaný vírus robí vrásky na čele aj Igorovi Matovičovi, ktorý sa obáva, že sa v plnej sile rozšíri medzi ľuďmi počas vianočných sviatkov. Ak sa tak nastane, treba ochrániť najzraniteľnejších. Podľa jeho slov bude nutné obmedziť pohyb seniorov nad 60 rokov bez ohľadu na to, či sú alebo nie sú zaočkovaní.

Minister financií má vychádzať z informácií o vývoji Omicronu, ktorý odprezentovali ľudia z Inštitútu zdravotných analýz na zasadnutí na Úrade vlády SR. ,,Keď chceme chrániť ich zdravie, a zároveň ochrániť systém nemocníc, aby bol ako-tak funkčný, budeme musieť prijať možno aj takéto ťažké rozhodnutie…,“ povedal predseda strany OĽaNO.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: spravy.pravda.sk  |  Foto: Twitter