Minister financií Igor Matovič vystúpil okrem iných na bratislavskom sneme, ktorý sa konal v hoteli Bôrik pri príležitosti 10. výročia vzniku hnutia OĽaNO. Svojim kolegom sa ospravedlnil za svoje pôsobenie na poste premiéra, no krátko na to poslal odkaz Robertovi Ficovi a Petrovi Pellegrinimu. 

Igor Matovič, no aj Eduard Heger, Ján Budaj, Jozef Viskupič či Martin Fecko vystúpili na sneme, ktorým OĽaNO oslávilo svoje 10. výročie od vzniku hnutia. Minister financií, ktorého očkovacia lotéria nedávno skončila, prekvapil svojich kolegov, ktorým sa pred všetkými ospravedlnil za svoje pôsobenie na poste premiéra.

Uviedol, že bol v čase pandémie, keď riadil krajinu, „guľou na nohe“ a veľakrát to chcel na svojom poste vzdať. Vyzval však všetkých, aby nepoľavovali v boji za právny štát so slovami, aby sme sa nenechali umlčať „krikom a kvikom mafiánskych poskokov“. Ostré slová venoval aj Robertovi Ficovi a Petrovi Pellegrinimu, ktorí podľa neho zneužili odkaz Nežnej revolúcie: „Mafia chce ukradnúť tento sviatok. Dnes kovaný komunista oslavuje. Z kovaného komunistu sa stal skorumpovaný bastard, ktorý rozkrádal túto krajinu,“ uviedol o Ficovi.

Predseda Smeru má podľa neho dnes strach o vlastnú slobodu, kým počas svojej vlády dovolil mafii ovládnuť štát. Ohlásil, že OĽaNO musí mať odvahu nebáť sa Ficovi postaviť a avizoval zvolávanie mimoriadnych zasadnutí NR SR, kde by sa mali pomenovať zločiny napáchané Ficom aj Pellegrinim.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj Foto: FB/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti