V týchto dňoch sa celé Slovensko opäť postupne necháva testovať na koronavírus v rámci akcie Záchrňame spolu životy. Národný skríning prináša svoje prvé ovocie, pričom vláda očakáva, že do utorka podstúpi skríngové testovanie 2,7 milióna ľudí.

Ako informuje Igor Matovič v novom videu, zverejnenom na profile Úradu vlády SR, zdravotníci predpokladajú, že z celkového počtu zúčastnených by malo byť identifikovaných približe 30-tisíc infekčných pacientov. V dvojminútovom zázname sa poďakoval všetkým tým, ktorí sa nechali otestovať, a zároveň požiadal ľudí, aby neprestali ochraňovať svojich blízkych.

„Aby ste bojovali aj v rámci svojej domácnosti, aby ste si nepovedali, keď prekročíte prah svojho domu, že už to musí dostať celá vaša rodina,“ uviedol premiér, ktorý spomenul aj postup svojich dcér, keď zistil, že je sám pozitívny na koronavírus. „Vám všetkým, teda na záver, dovolím si ešte raz veľmi pekne poďakovať, že ste prišli, verím, že to spoločne dokážeme a dobre bude,“ ukončil svoj príhovor premiér.

 

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Úrad vlády Slovenskej republiky