Vláda v týchto mesiacoch aj dňoch rieši závažnú situáciu spojenú s opatreniami v boji proti koronavírusu. Okrem toho, že sa snaží pokračovať v očkovacom pláne, zvažuje aj postupné uvoľňovanie nariadení. Premiér Igor Matovič sa však rozhodol urobiť radikálny krok.

Koalícia rokovala o novom Covid automate, ktorý vstúpi do platnosti už o pár dní a rovnako sa uvažuje aj o postupnom uvoľnení opatrení, čo však bude závisieť od výsledkov testovania. Momentálne sa nachádzame v čiernej zóne, pričom do bordovej sa presunieme v okamihu, ako klesne počet prípadov pod 3-tisíc. Marek Krajčí tiež uviedol, ako dlho si počkáme na uvoľňovanie opatrení.

Igor Matovič poskytol rozhovor Braňovi Závodskému v Rádiu Expres, v ktorom predstavil radikálny krok, pre ktorý sa rozhodol aj vzhľadom k rozširujúcej sa britskej mutácií na Slovensku. Koaličné rozhodnutia o otvorení škôl a uvoľňovaní plánuje totiž sledovať len z úzadia, keďže tieto kroky nepovažuje za zodpovedné. „Spolieham sa na rozumnú dohodu v koalícii. Ak by to malo byť o mne, v žiadnom prípade by som to za tejto situácie nerobil… Nebol som toho súčasťou a naschvál toho nebudem súčasťou ani dnes, lebo chcem, aby to bolo rozhodnutie strany SaS a Za ľudí, ktorí by chceli čo najviac uvoľňovať, a nepovažujem to za zodpovedné,“ uviedol so slovami, aby sa potom za svoje rozhodnutia aj postavili.

Na premiérovo rozhodnutie ustúpiť do pozadia zareagovala pre DenníkN Veronika Remišová, ktorá nerozumie, prečo došlo k takémuto kroku. „Neviem, prečo takto pán premiér postupuje. Keby som bola na jeho mieste, sústredila by som sa na celkovú koordináciu procesov, čo samotný minister zdravotníctva nemá kompetenciu robiť,“ myslí si. Branislav Gröhling zas obhajuje otváranie škôl so slovami, že postup bol odsúhlasený tímom epidemiológov a odborníkov, pričom za bola aj strana OĽaNO. „Rokovala o tom aj mimoriadna vláda, ktorá bola presunutá na utorok večer. To, že sa na nej pán premiér nezúčastnil, ma mrzí, svoj postoj mohol prezentovať už vtedy,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk, YT/Braňo Závodský Naživo │ Foto: YT/SME