Matovič sa učí v POSUNKOVEJ reči: „Nebojte sa, ja sa nebojím!“

Dátum:

Premiér Igor Matovič sa síce tlačovej konferencii po zasadaní vlády nezúčastnil, avšak zopár nelichotivých slov na adresu najvyšších činiteľov médiám predsa len venoval. Pred vyjadrením na kamery sa učil v posunkovej reči prezentovať slová: „Nebojte sa, ja sa nebojím,“ avšak túto kombináciu nakoniec z nejakého dôvodu nepoužil.

Aj keď sa príhovor Igora Matoviča začal v pozitívnom duchu, netrvalo dlho a premiér premostil na obviňovanie koaličného partnera. Najskôr síce označil aktuálnu situáciu za svoj prehratý boj, no zdôraznil, že opakovane upozorňoval na nevyhnutnosť plošného testovania, ktorým sa mohlo predísť lockdownu. „Ľudia sa mi smiali, doslova viedli až fanatický boj proti plošnému testovaniu a dnes sme sa dočkali. Čiže áno, Slovensko čaká lockdown, čaká utrpenie,“ začína príhovor Matovič. „Dnes som rád, že aj Richard Sulík, aj SaS si uvedomuje konečne vážnosť situácie a dokázali sa postaviť aspoň za toto riešenie. A zároveň hovorím, nie je to moje riešenie, lebo som robil všetko proti, aby k tejto situácii dospelo,“ pokračuje Matovič.

Ako opakovane uviedol premiér, jeho zámerom bolo povinné testovanie, čím by sa údajne predišlo lockdownu: „Len preto, lebo niekto nenakúpil testy a dokolečka sa vyhováral. Ľudia dnes budú zbytočne trpieť, stovky ľudí budú čochvíľa denne zomierať len preto, lebo nemáme nakúpené testy a neboli sme schopní vykročiť tou správnou nohou,“ neodpustil si premiér kritiku Sulíka.

Na otázky a postrehy novinárov aj o tom, či sa ľudia pred vypuknutím lockdownu nebudú masívne stretávať v nákupných centrách, odpovedal: „Ja žijem dnes cudzí život. Túžil som po tom, aby sme urobili tri predvianočné testovania a mali pohodu cez Vianoce a mali normálne sviatky bez lockdownov, bez všetkého. Skúste, prosím vás, tieto otázky klásť ľudom, ktorí tu vehementne všetkými možnými spôsobmi bojovali proti plošnému testovaniu, lebo plošné testovanie, ktoré sme realizovali na Orave, ktoré Oravu zachránilo a posunulo ju z najhoršej situácie na najlepšiu, bol lockwown s výnimkami pre ľudí, ktorí boli na teste,“ vysvetľuje Matovič.

Na záver tlačového brífingu sa Igor Matovič vyjadril aj k osobe hlavy štátu, Zuzane Čaputovej: „Pani prezidentka v prvom rade odsabotovala, pokúsila sa odsabotovať masívne plošné testovanie, ktoré sme robili na rozhraní októbra a novembra. Vyjadrenie deň pred plošným testovaním z pozície prezidenta alebo prezidentky, že to nezvládneme, že to má byť dobrvoľné pre ľudí, bolo demoralizujúce voči príslusníkom ozbrojených síl! Napriek tomu sme to zvládli a zachránili sme Slovensko pred katastrofou.. Držme si palce, aby sme tentokrát lockdownom zachránili Slovensko pred katastrofou,“ dodáva premiér Igor Matovič. Aj keď sa pred tlačovou konferenciou Igor Matovič učil, ako správne ukázať Slovákom v posunkovej reči vetu: „Nebojte sa, ja sa nebojím,“ napokon z brífingu odišiel bez toho, aby došlo k jej uvedeniu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/ HNtelevízia

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...