Igor Matovič ako minister financií zvolal tlačovú konferenciu s cieľom ozrejmiť situáciu okolo zvyšovania daní na 25 %. Koaliční partneri SAS sa k téme vyjadrili striktne a svoj nesúhlas neskrývali ani na sociálnej sieti či v príhovoroch občanom. Igor Matovič zvýšenie dane na 25 % odmieta a tvrdí, že ide iba o politikárčenie Richarda Sulíka.

Igor Matovič sa na tlačovej konferencií v stredu (5. mája) venoval tématike prorodinného štátu. Pracujúcim rodinám sľubuje až 200 € na každé jedno nezaopatrené dieťa, čo by znamenalo najvyšší príspevok v pomere k priemernému platu z celej Európy.

Expremiér hovorí, že žijeme v antisociálnom štáte, v ktorom sa svojho času ako predseda vlády, predseda koaličnej strany a teraz už ako minister financií s aktuálnou situáciou nedokáže zmieriť. “Chcem, aby Slovensko bolo skutočný prorodinný štát a ak nastavíme systém takto, ako ho tu prezentujem, tak na Slovensku budú najvyššie príspevky na deti, najviac prorodinný štát z pohľadu cashových peňazí, ktoré budú vyplatené rodinám v porovnaní so všetkými európskymi krajinami,” objasňuje pohnútky prorodinného líderstva Slovenska v Európe Igor Matovič.

Kto však tieto prídavky zaplatí zatiaľ zrejmé nie je. Minister plánuje o dva týždne predstaviť kompletné znenie reformy a na dnešné otázky ohľadom zvyšovania daní na 25 % odpovedal vyhýbavo. Jeho cieľ vymaniť z chudoby rodiny s deťmi by sa mal podľa jeho slov odraziť na väčšom finančnom zaťažení podnikateľov, ktorí by podľa Matoviča nemali svoje bohatstvo navyšovať na úkor pracujúcich rodičov s deťmi, ktorí čelia chudobe.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: YT/HNtelevízia