Igor Matovič začiatkom mája zvolal tlačovú konferenciu, kde s nadšením oznámil návrh svojej daňovo-odvodovej reformy. Dokonca bol ochotný odísť z koalície, ak nedôjde k presadeniu jeho radikálnych zmien. Ako to teda napokon vyzerá s jeho reformou?

Minister financií oznámil, že v jeho daňovo-odvodovej reforme plánuje zaviesť superhrubú mzdu, jeden odvod a daň i koniec daňových výhod. Pracujúcim rodinám sľúbil 200 eur na každé jedno nezaopatrené dieťa, čo by bol najvyšší príspevok v celej Európe v pomere k priemernému platu.

Matovič na začiatku mája vyhlásil, že o dva týždne predostrie všetky detaily jeho inovačnej reformy. Plánoval za ňu bojovať aj za cenu zotrvania v koalícií. ,,Keď budem mať kvôli tomu odísť z koalície, tak odídem,“ oznámil pred novinármi. Ubehli však viac ako tri mesiace a predseda strany OĽaNO sa k tejto tému už nevrátil ani jedným slovom.

Politik však využil opäť možnosť obviniť z nečinnosti niekoho iného, pričom môže za to, ako vždy, Richard Sulík. ,,Reforma je v spiacom štádiu, lebo strana SaS svojimi krokmi a verejnými vyhláseniami v postate vyhlasuje, že žiadnu daňovú a odvodovú reformu robiť nebudeme, lebo s ničím nesúhlasia,“ vysvetlil rodák z Trnavy. Hovorca strany SaS Ondrej Šprlák však upozornil, že nemohli blokovať žiadne novely zákona, keďže Matovič ani len nepredstavil konkrétny návrh, ktorý by sa rozoberal na vláde či v parlamente.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dnes24.sk  |  Foto: YT/HNtelevízia, Twitter, TV Markíza