Matovič šokuje NOVÝM statusom: Pracovná doba 24 hodín denne pre…?!

Dátum:

Igor Matovič prežíva koaličnú krízu, ktorá by sa mala vyriešiť už v stredu po zasadnutí so stranou Sme rodina. Viacerí politici sa pritom s premiérom nepohodli aj kvôli ruskej, zatiaľ neschválenej vakcíne Sputnik, ktorá vyvolala na Slovensku veľké vášne.

Premiér, ktorý v pondelok vytočil Slovákov emotívnym statusom k MDŽ, opäť zverejnil na sociálnej sieti nečakané slová. Tie súvisia s čakaním Slovenska na schválenie ruskej vakcíny Sputnik Európskou liekovou agentúrou EMA. V momente, keď agentúra odobrí látku od východných susedov, môžu pristúpiť vlády viacerých krajín k bezpečnému očkovaniu svojich obyvateľov.

Igor Matovič si ale myslí, že proces schvaľovania by sa mal výrazne urýchliť. „Včera šéfka EMA (Európskej liekovej agentúry) Christa Wirthumerová-Hocheová odkázala nám – členským štátom EÚ, aby sme ľuďom neumožnili sa očkovať vakcínou Sputnik V, kým EMA neukončí jej registráciu,“ napísal na úvod.

Vtom ale prišlo nečakané odporúčanie predsedu vlády na zmenu pracovných hodín v EMA: „Tak by som si teda ja tiež dovolil malý odkaz šéfke EMA – Milá Christa, všetci by sme boli veľmi radi, aby ste si v EMA na nasledujúce mesiace zmenili pracovnú dobu na 24 hodín denne a 7 dní v týždni – a neschvaľovali tak nové vakcíny tri mesiace, ale tri týždne. Ide totiž o život. A nie jeden. Ďakujem za pochopenie,“ odkázal cez Facebook.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj Foto: FB/Igor Matovic

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...