Hoci po tejto zmene volajú mnohí občania Slovenska, politici sa do nej príliš nehrnuli. Chúlostivá tematika znižovania politických platov v čase koronakrízy sa však dostala opäť na pretras. Igor Matovič predstavil svoj plán v pravidelnej rozhlasovej relácií.

Téma znižovania platov politikov sa stala aktuálnou najmä po prepuknutí koronakrízy, kedy sa mnohí obyvatelia zmietajú vo finančných ťažkostiach. Platy poslancov sa však odvíjajú od priemerného platu na Slovensku. Keďže sa v budúcom roku počíta s nárastom mzdy, očakáva sa, že aj politici si budú môcť prilepšiť o niekoľko stoviek.

V nedávnej politickej diskusii RTVS s názvom Sobotné dialógy však prehovoril Igor Matovič, ktorý sa v štúdiu stretol s exministrom financií Smeru Ladislavom Kamenickým. Expremér avizoval, že plánuje zmrazenie a zníženie poslaneckých platov, ktoré sa v súčasnosti pohybujú medzi 5 100 a 5 400 eur v hrubom.

Nemám najmenší problém so zmrazením platov členov vlády a veľmi rád by som znížil aj platy poslancov, ktoré pán Kamenický zvýšil o tisíc eur v čistom. Súhlasil s tým ako minister financií. Považujem to za mimoriadne nezodpovedné, že takýmto spôsobom zvyšoval platy poslancov, lebo sám veľmi dobre vie, že tam výrazná väčšina poslancov má salám-párky a berú obrovské platy – viac ako štyritisíc eur v čistom,“ uviedol. Matovič pritom s Kamenickým diskutoval aj v jojkárskej relácii Na hrane. Tam naznačil, že by sa chcel stretnúť s Ficom, ktorého „by roztrhal v zuboch“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: rtvs.sk │ Foto: YT/REFRESHER SK, DenníkN