Matovič svoj sľub nedodržal: Zuzana z očkovacej lotérie podáva žalobu!

Dátum:

Počas troch mesiacov vysielania očkovacej lotérie sa najviac do povedomia dostala vyžrebovaná Zuzana z Prešova, ktorá prišla o rozprávkovú výhru v hodnote 400-tisíc eur. Celou záležitosťou sa zaoberal Igor Matovič, a dokonca aj vláda. Zdá sa však, že tento príbeh ešte ani zďaleka neskončil.

Prešovčanka bola vyžrebovaná hneď v prvej epizóde očkovacej lotérie, pričom vysielanie sledovala na internete. Mala tak posun signálu o niekoľko sekúnd, v dôsledku čoho nemohla povedať správne heslo v časovom limite. Prišla tak o 400-tisíc eur.

Ministerstvo financií, a dokonca aj televízia RTVS priznali, že s takýmto niečím vôbec nerátali. Celú záležitosť sa snažil vyžehliť Igor Matovič, ktorý prisľúbil rýchle riešenie. Vláda dokonca na konci septembra pozmenila zákon v súvislosti s vyplatením Zuzany z dôvodov tzv. ,,hodných osobitého zreteľa“. Viaceré politické strany zároveň súhlasili s priznaním výhry práve v tomto konkrétnom prípade.

Došlo však k zvratu, keďže Slovenka chce podať žalobu na štát. Rozhodnúť sa mala po tom, čo rezort financií prestal reagovať na ich spoločnú komunikáciu. Ignorácia zo strany Matovičovho ministerstva ju podnietila k činu. Podľa jej slov považuje celú situáciu za nespravodlivú, pričom so svojím advokátom už mala podniknúť prvé kroky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: RTVS, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...