Na vyhlásení, ktoré urobil Igor Matovič, veľmi ostro vystúpil proti odborníkom a vedcom zo Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) a z Biomedicínskeho centra SAV. Obviňuje ich z toho, že sú zodpovední za vzniknutú nepríjemnú situáciu s vakcínami Sputnik V. 

Jeho slová nenechali chladným ani šéfa spoločnosti MultiplexDX Pavla Čekana, ktorý sa vedcov verejne zastal a slová bývalého premiéra považuje za úbohý útok. „Dnešný „útok“ Igora Matoviča na ŠÚKL a BMC SAV pre Sputnik V je niečo nehorázne. Plne stojím za kolegami, odborníkmi a vedcami z týchto inštitúcií,“ napísal na Facebooku.

,,Navyše, keď to, že ŠUKL zveril validáciu tejto vakcíny BMC SAV, je klamstvo. Veď predsa skúšky Sputnika V robilo BMC SAV na základe písomnej žiadosti bývalého ministra zdravotníctva Mareka Krajčího!“ obvinil Matoviča z klamstva a zavádzania verejnosti.

„Samozrejme, že všetci sme za to, aby sme mali na Slovensku čo najviac vakcín. A aj tých ruských, keď sa ľudia chcú očkovať v rámci klinickej štúdie, resp. experimentálnej vakcinácie. Ale tieto úbohé útoky na odborníkov, vedcov a nezávislé inštitúcie, ktoré musia dbať o bezpečnosť liekov a vakcín, aby chránili naše zdravie a životy, musia navždy skončiť,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto/Zdroj: Facebook