Igor Matovič vyhlásil na včerajšej tlačovej besede, že Slovensko čaká od 24. októbra čiastočný lockdown, ktorý budú nasledovať dve etapy plošného testovania. Po najnovších hrozivých číslach nakazených vystúpil premiér aj v parlamente, kde politikom povedal jediné.

Na Slovensku sa od soboty spúšťa čiastočný lockdown s výnimkami. Nasledovať budú dve fázy testovania, no na Orave sa spustilo pilotné testovanie už dnes. Po inštruktážnom videu Ozbrojených síl sa však začali ozývať vystrašení Slováci, ktorí upozornili na viaceré nedostatky. Po dnešných číslach nových pacientov, ktoré presiahli 2,5-tisíc, sa ale rozhodol premiér vystúpiť aj pred samotným parlamentom.

Politikom sa snažil prehovoriť do duše a skritizoval Mariana Kotlebu, ktorý sa vírusom nakazil. “Zrazu ten, ktorý najviac spochybňoval a snažil sa získavať politické body na boji proti boju s COVIDOM-19, je teraz sám pozitívny a v strachu či neskončí v rukách zdravotných sestier,” uviedol podľa Plusky. Odkaz poslal aj Petrovi Pellegrinimu, ktorý v relácií Tv Joj Na hrane potvrdil, že svojim rodičom neodporúča absolvovať plošné testovanie: “Aj včera bolo jedno vystúpenie v televízii, kde predseda jednej strany ľudí silou mocou odrádzal a strašil,” povedal Matovič.

Premiér chce ale zahodiť všetky spory s opozíciou a poprosil všetkých o spoluprácu: “Chcem vás z tohto miesta poprosiť, skúste na 2-3 týždne odložiť konšpirácie, odložiť politiku. ..teraz by sme všetci mali hovoriť unisono, jedným dychom o tom, že máme to v rukách, máme šancu zvrátiť situáciu,” apeluje. Predseda vlády zároveň požiadal o zasadnutie poslaneckého grémia, na ktorom chce opätovne požiadať o súčinnosť parlamentných strán a na záver chce, aby spoločne predstúpili pred občanov na tlačovej konferencii.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: Televízia Markíza