Obaja muži stáli bok po boku pri desiatkach tlačových konferencií, pričom sa navzájom podporovali v rozhodnutiach vlády a pandemickej komisie. Stačí však jedna zverejnená štatistika a Igor Matovič okamžite zaútočí aj na tých, čo ho podporovali.

Úrad verejného zdravotníctva SR zverejnil štatistiku, podľa ktorej skoro 97 % hospitalizovaných pacientov bojujúcich s koronavírusom nebolo zaočkovaných. Zbierané údaje sa týkajú obdobia od 1. januára do 31. júla 2021. Najnovšími údajmi chcel úrad opäť upozorniť na to, aké je dôležité zaočkovať sa.

Zverejnená štatistika však poriadne nahnevala Igora Matoviča, keďže ju považuje za skreslenú. ,,Z hĺbky duše nemám rád tupú propagandu, ktorá svoj úspech stavia na predpoklade, že publikum je hlúpe. Bohužiaľ, takúto propagandu teraz vygeneroval Mikasov Úrad verejného zdravotníctva. Podsúvať ľuďom úmyselne takéto skreslené štatistiky, kedy veľmi dobre vedia, že v januári či februári bolo gro z hospitalizácií a minimum zaočkovanosti, čo drasticky vplýva na výsledok – je hlúpe a neúctivé k ľuďom a pravde,“ napísal na sociálnej sieti.

Podľa slov ministra financií tak hlavný hygienik zavádza ľudí údajmi, ktoré nie sú aktuálne. ,,Ak by nechcel Mikas ľudí klamať, tak by efektivitu očkovania počítal tak, že by efekt očkovania tzv. “vážil“, t.j. pri hospitalizáciách by zároveň bral do úvahy podiel zaočkovaných v čase nakazenia pacienta,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/ÚVZ SR  |  Foto: FB/Úrad vlády SR, Igor Matovic, YT/HNtelevízia