Igor Matovič a Robert Fico sú politickými aj osobnými rivalmi ešte z čias predošlej vlády, keď dnešný minister financií sedel v opozičnej lavici. Počas štvrtkovej relácie TV JOJ Na hrane líder OĽaNO zahlásil, že by si prial stretnutie so šéfom Smeru za jedným stolom.

Igor Matovič už počas sedenia v opozícií tvrdo kritizoval vládu Roberta Fica a rovnako opakovane vystupoval v parlamente s obrázkami či slovnými prejavmi, ktorými proti lídrovi Smeru bojoval. Nevraživosť oboch politikov pokračuje až dodnes, pričom nešetria ani ostrejšími výrazmi alebo označeniami ako „blázon“ či „zločinec“.

Matovič prijal vo štvrtok pozvanie do politickej diskusnej relácie Tv JOJ Na hrane, kde sa stretol s bývalým ministrom financií Smeru Ladislavom Kamenickým. Po prebratí aktuálnych tém, ako štátny rozpočet či opodstatnenosť očkovacej lotérie, si na záver expremiér neodpustil ostrú narážku.

Moderátorke diskusie Jane Krescanko Dibákovej totiž naznačil, že by si po svojom boku predstavoval iného politického súpera. Matovič na rovinu povedal, že by privítal svojho najväčšieho politického rivala: „Fica mi dohodnite, roztrhám ho v zuboch,” odkázal pred kamerami. Len nedávno pritom nadácia Zastavme korupciu odhalila, že v istej bytovke vlastnil pred časom byt Fico, neskôr Kaliňák a na rovnakom poschodí aj hľadaný Peter Košč alias „pán X“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Matovič v Na hrane vyhlásil, že by privítal stretnutie s Ficom

Zdroj: TV JOJ/Na hrane │ Foto: FB/Na hrane TV JOJ