Igor Matovič ako premiér prezentuje našu krajinu v zahraničí, a taktiež víta vo svojej kancelárií významných hostí. Jeho odev a vystupovanie by tak malo korešpondovať s pozíciou, ktorú zastáva. Pred pár dňami však poriadne prestrelil, čo neuniklo mnohým Slovákom.

Premiér pred pár dňami pozval na Úrad vlády odchádzajúceho bieloruského veľvyslanca, ktorý sa zastal svojich demonštrujúcich krajanov. ,,Chcel som mu aj takýmto spôsobom vyjadriť podporu za jeho odvážny postoj, kedy sa doteraz ako jediný vysokopostavený bieloruský politik dokázal postaviť za bieloruský ľud,“ napísal na sociálnej sieti Matovič, pričom zverejnil spoločnú fotografiu.

Slováci by toto gesto aj ocenili, keby im na zábere politikov okamžite neudrela do očí jedna vec. Išlo totiž o nevhodnú obuv, ktorú si predseda strany OĽaNO zvolil. Skombinoval totiž rifle so sakom a teniskami. ,,Na jednej strane by ho človek rád pochválil, potom pozrie na zem a vidí, že sa premiér stretol s diplomatom v číňankách. A je po pochvale,” hneval sa Peter.

Mnohí voliči sa zhodli, že prijať veľvyslanca v teniskách je urážkou krajiny a Matovič by sa mal zamyslieť nad svojou pozíciou na Slovensku. ,,To je hanba. Ach jaj, skvelý obsah zatienený outfitom,“ napísala jedna zo Sloveniek. ,,Čo bude ďalej? Privíta prezidentov v plavkách a šľapkách?“ ironicky sa pýtal Martin.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Igor Matovic