Igor Matovič  sa už pár týždňov snaží o presadenie 500-eurových poukazov pre seniorov nad 60 rokov, ktorí sa nechajú zaočkovať aspoň jednou dávkou. Najnovšie zvažuje aj pridanie 100 eur seniorom na energie bez ohľadu na očkovanie.       

V piatok hlasoval parlament o poukazoch v hodnote 500 eur pre seniorov nad 60 rokov, ktorí sa nechajú zaočkovať aspoň jednou dávkou. Plénum návrh schválilo na prerokovanie v skrátenom legislatívnom konaní. Za hlasovalo 72 poslancov zo 143 prítomných.

Na poslednú chvíľu pritom pribudlo do návrhu aj ďalších 100 eur pre všetkých seniorov, ktoré im majú pomôcť pri zaplatení zdražených účtov energií. Igor Matovič sa počas svojho vystúpenia v rokovacej sále nezdržal a skritizoval viacerých politikov.

Odkaz venoval aj koaličnej strane SaS: „To naozaj život dôchodcu má menšiu cenu ako teplé rožky? Verím tomu, že ak by tu dnes hlasovali zvery, svedomie by mali… Povedať, že peniaze dajme zdravotníkom a takto sme vyriešili očkovanie dôchodcov, je extrémna hlúposť,“ uviedol. Napokon počastoval niektorých opozičných politikov bojkotujúcich očkovanie ako „fašistické ho*ná, ktoré burcujú ľudí proti očkovaniu“. Podpredseda parlamentu Milan Laurenčík ho za tento slovník napomenul.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: YouTube