Matovič vypovedá na NAKA: Polícia ho predvolala kvôli vážnej veci!

Dátum:

Igor Matovič sa vo štvrtok dostavil pred Prezídium Policajného zboru. Na NAKA prišiel slovenský premiér vypovedať v závažnej veci, ktorej sa už v minulosti zmienil. Výpoveď absolvuje v rámci kauzy Očistec.

Medzi politikmi je opäť rušno. Len pred pár hodinami sa do budovy parlamentu snažil dostať neznámy muž s pomocou sekery a už sa pozornosť preniesla na samotného premiéra. Igor Matovič sa totiž dostavil na NAKA, keď prišiel vypovedať vo vážnej záležitosti.

Výpoveď predsedu vlády súvisí podľa informácií Aktualít s kauzou Očistec, v ktorej vypovedajú viacerí vysokopostavení ľudia. Podľa doterajších zistení vyšetrovateľa mal Norbert Bödör pred voľbami v roku 2016 rozbehnúť sledovanie viacerých osôb, pričom sa medzi nimi mal ocitnúť aj Igor Matovič či Daniel Lipšic. Sledovanie mal zastrešovať exprezident polície Tibor Gašpar, exriaditeľ NAKA Peter Hraško a exšéf protikorupčnej polície Róbert Krajmer.

Sledovanie mali uskutočniť Ivan Bobocký, ktorý v tejto veci vypovedal pred pár dňami a Milan Žáčik, kým ďalšiu zostavu tvoril exšéf spravodajskej finančnej NAKA Pavol Vorobjov a exzástupca riaditeľa finančnej NAKA Milan Mihálik. Bobocký, Žáčik a aj Vorobjov sa mali k sledovaniu už priznať. Samotný Matovič mal podozrenie, že sa v jeho dome niekto mohol pohybovať. V roku 2015 mala pritom NAKA urobiť raziu vo vtedajšej Matovičovej firme Regionpress a zobrať účtovníctvo ako aj firemný server. Premiér sa dostavil na výsluch bočným vchodom a stále sa nevie, čo presne vypovedal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YT/REFRESHER SK, HNtelevízia

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...