Igor Matovič sa vo štvrtok dostavil pred Prezídium Policajného zboru. Na NAKA prišiel slovenský premiér vypovedať v závažnej veci, ktorej sa už v minulosti zmienil. Výpoveď absolvuje v rámci kauzy Očistec.

Medzi politikmi je opäť rušno. Len pred pár hodinami sa do budovy parlamentu snažil dostať neznámy muž s pomocou sekery a už sa pozornosť preniesla na samotného premiéra. Igor Matovič sa totiž dostavil na NAKA, keď prišiel vypovedať vo vážnej záležitosti.

Výpoveď predsedu vlády súvisí podľa informácií Aktualít s kauzou Očistec, v ktorej vypovedajú viacerí vysokopostavení ľudia. Podľa doterajších zistení vyšetrovateľa mal Norbert Bödör pred voľbami v roku 2016 rozbehnúť sledovanie viacerých osôb, pričom sa medzi nimi mal ocitnúť aj Igor Matovič či Daniel Lipšic. Sledovanie mal zastrešovať exprezident polície Tibor Gašpar, exriaditeľ NAKA Peter Hraško a exšéf protikorupčnej polície Róbert Krajmer.

Sledovanie mali uskutočniť Ivan Bobocký, ktorý v tejto veci vypovedal pred pár dňami a Milan Žáčik, kým ďalšiu zostavu tvoril exšéf spravodajskej finančnej NAKA Pavol Vorobjov a exzástupca riaditeľa finančnej NAKA Milan Mihálik. Bobocký, Žáčik a aj Vorobjov sa mali k sledovaniu už priznať. Samotný Matovič mal podozrenie, že sa v jeho dome niekto mohol pohybovať. V roku 2015 mala pritom NAKA urobiť raziu vo vtedajšej Matovičovej firme Regionpress a zobrať účtovníctvo ako aj firemný server. Premiér sa dostavil na výsluch bočným vchodom a stále sa nevie, čo presne vypovedal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YT/REFRESHER SK, HNtelevízia