Igor Matovič ako minister financií prekvapil novým nápadom, ktorý chce presadiť zo svojho nového rezortu. Zvýšenie DPH na 25 %, ktoré expremiér navrhuje, zdvihlo zo stoličiek mnohých podnikateľov, no aj Richarda Sulíka, ktorý tento návrh nepodporuje. 

Matovič si ale svoj nápad obhajuje a odvoláva sa pritom na pomoc rodinám a najmä matkám, ktoré musia živiť svoje deti. „Viete si predstaviť “život” osamelej matky s dvoma deťmi (napr. 16 a 17 r.) pracujúcej za minimálnu mzdu? Fico s Pellegrinim jej nachystali taký vraj “sociálny štát” … Že za svoju poctivú mesačnú prácu spolu s dvoma prídavkami na deti a dvoma daňovými bonusmi na deti dostane osamelá pracujúca matka s dvomi deťmi cca 606 eur v čistom. Hanba,“ obul sa do svojich predchodcov.

Minister by chcel takýmto matkám zabezpečiť mesačne až 1 021 eur, pričom financie na zvýšenie mieni čerpať práve prostredníctvom svojej daňovej reformy. „Samozrejme, v situácii, keď Fico s Pellegrinim doslova vybrakovali našu spoločnú špajzu o desiatky miliárd, v situácii, keď nám kvôli kríze chýbajú v rozpočte miliardy eur, nemôžeme takúto zásadnú zmenu Slovenska na skutočne sociálny a prorodinný štát urobiť na ďalší dlh – nikto nám na to nepožičia. To znamená, že na časť pokrytia nákladov by sme potrebovali, áno, zvýšiť DPH. No a voči tomu začnú neuveriteľne brojiť najmä tí, pre ktorých je hodnota rodiny a detí cudzí pojem, ktorý by najradšej zo slovníka vymazali,“ rozohnil sa Matovič.

Mám plné uši týchto hlúpych, cynických a neľudských rečí. Mám už dosť tých sladkých rečí, ako nám všetkým na rodinách záleží, ale v skutočnosti pre ne ho*no dlhé roky robíme. Mám už dosť zbabelcov, ktorí radšej naložia do gatí, ako by sa mali postaviť zbohatlíkom a podvodníkom. Neprišiel som sa do politiky s holými rukami biť s mafiou preto, aby som si nad úbohou situáciou státisícov rodín v strachu o percentíčka teraz zakrýval oči. Idem do boja. Za spravodlivosť, za rodiny, za slabších. Bez ohľadu na cenu a následky,“ dodal napokon. Len pred pár dňam pritom predsedníčka PS Biháriová zverejnila obrovskú sumu, ktorú sme zaplatili za plošné testovania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Igor Matovič