Je tomu len zopár minút, čo aktuálne už bývalý premiér Igor Matovič prišiel o svoju funkciu, ktorú po roku jeho pôsobenia prebral Eduard Heger. Prezidentka Zuzana Čaputová prijala demisiu predsedu hnutia OĽaNO 30. marca po 16. hodine, pričom o pár minút neskôr sa odstupujúci premiér prihovoril všetkým Slovákom.

Ako v úvode svojho príhovoru Matovič uviedol, na poste premiéra bol síce iba rok, no cíti, akoby ich bolo desať, pričom podotkol, že ho prežil v jedných topánkach s jedným svedomím i cieľom, a to chrániť životy a zdravie ľudí.

“Ďakujem Bohu, ďakujem Pavlínke, ďakujem Rebeke, ďakujem Klárke, ďakujem mame. Ďakujem všetkým vám a prosím o odpustenie všetkých chýb, ktoré som za ten rok spravil, povedal emotívne Matovič s tým, že sa mu zreteľne triasol hlas. „Nebojte sa, dobre bude a Edovi určite môžete veriť,” dodal a zložil si respirátor.

Rodáka z Trnavy následne podporil aj Eduard Heger, ktorý zdôraznil, že Matovič neodstupuje po žiadnej vražde ani korupcii, ale z dôvodu, aby priniesol do vážnej situácie na Slovensku pokoj, nádej a chuť v krajine žiť. „Igor, tak ako sme to spolu ťahali za jeden povraz, verím, že budeme pokračovať aj naďalej pre Slovensko.”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/RTVS