Matovič vyzýva Slovákov: Na očkovanie pošle mamu s manželkou, keď …

Dátum:

Pandémia koronavírusu neutícha ani po zavedení výrazných bezpečnostných opatrení, ktoré znemožnili Slovákom tráviť Vianoce tak, ako boli doposiaľ zvyknutí. Jedným z tých, čo sa ocitli v dôsledku ochorenia v karanténe a sviatky tak mali poriadne trpkú príchuť, je aj premiér Igor Matovič. Ten má pre Slovákov zásadný odkaz.

18. decembra sa na verejnosť dostala informácia, že Igor Matovič mal pozitívne vyhodnotený test na koronavírus, pričom musel ostať 10 dní v domácej karanténe. Vianoce tak premiér strávil osamote a spomínal nielen na darček, ktorý dostal od dcéry pred dvoma rokmi, ale aj na to, že ho manželka spočiatku vôbec nechcela.

Len pred okamihom sa pritom prihovoril všetkým Slovákom, ktorí stále spochybňujú pandémiu koronavírusu a vyjadril sa k ich vzdoru voči očkovaniu. Ako prezradil, rozumie, že ho ľudia nenávidia, nakoľko aj on sám mnohých považoval za bláznov, no uvedomuje si, že viacerí majú len obyčajnú ľudskú obavu o svoje zdravie.

„Chápem, že kým sa na osobných príkladoch svojich známych nepresvedčíte, že im vakcína neublížila, nemôže byť ani len reči, aby ste dali zaočkovať seba a vaše deti. Preto si myslím, že ani nemá veľký zmysel Vás teraz o bezpečnosti očkovania presviedčať, lebo to potrebuje jednoducho čas… a buď slobodne dospejete k poznaniu, že áno, alebo nie,“ napísal premiér na sociálnej sieti.

Očkovanie ako dôkaz?

Ostro sa však vyjadril k internetovým konšpiráciám, že si svoje ochorenie úmyselne vymyslel, aby nemusel podstúpiť vakcináciu, pričom sa spočiatku mienil nechať zaočkovať medzi prvými ako dôkaz, že sa látky nebojí a báť sa nemusia ani občania. Nakoľko však sám Matovič dnes nemôže prijať vakcínu najbližších 90 dní, voličom ponúka iný dôkaz, ktorý ich má presvedčiť, že „hrá“ fér.

„Miesto mňa by som poprosil, aby podstúpili očkovanie dve ženy môjho života – moju mamu a moju manželku Pavlínku. Preto, ak považujete za správne, aby miesto mňa dôkaz dôvery vo vakcínu vykonali dve ženy môjho života, ktorým by som určite ublížiť nechcel, dajte lajk či srdiečko,“ vyzýva Matovič, pričom očakáva 10-tisíc pozitívnych reakcii, kým ich o predmetné požiada.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/I.M.

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovensko zasypal záhadný žltý prach: NIE je to piesok ani repkový peľ!

Mnohí Slováci si všimli, že ich balkóny či autá...

Politológ o osude koalície: ,,Je magické, ako sa navzájom žerú, ale..!“

Hádky, osočovanie, klamstvá i vážne obvinenia sa stali neoddeliteľnou súčasťou...

Po smrti Jozefa Abrháma smúti Česko aj Slovensko: Prvé odkazy!

Česko aj Slovensko pred pár hodinami zarmútila smutná správa....

ŠOKUJÚCE zistenie: Zvrat v prípade obvinenia Plačkovej a manžela!

Influencerku Zuzanu Plačkovú a jej manžela Reného Strausza obvinila...