Igor Matovič zrejme stráca pôdu pod nohami, keďže z jeho strany OĽaNO už odišlo niekoľko dôležitých osobností. Najnovšie sa pre opustenie subjektu rozhodol člen jeho tímu na ministerstve financií. O dôvodoch, prečo podal výpoveď, sa vyjadril na sociálnej sieti.

Tomáš Hellebrandt študoval na Oxforde, pričom 25 rokov strávil v zahraničí. Pred piatimi rokmi sa vrátil do rodnej krajiny s cieľom urobiť Slovensko lepším miestom na život. Napokon sa stal analytikom na ministerstve financií, no je viac ako zrejmé, že fungovanie rezortu a komunikácia s verejnosťou sa mu rozhodne nepozdávajú.

Podľa jeho slov nemá vedenie ministerstva záujem o odborné stanoviská, dáta či dôkazy analytických prác. Práve táto ignorácia v ňom vyvolávala pocit zbytočnosti. ,,Frustráciu, ktorú som dlhšie cítil, výrazne umocnili udalosti okolo schvaľovania tzv. rodinného balíčka. Odhliadnuc od jeho obsahu, ku ktorému mám odborné výhrady, spôsob, akým Igor Matovič túto svoju srdcovku pretlačil v parlamente významne prispel k legitimizácii extrémistických politických síl a k oslabeniu nepísaných pravidiel…,“ otvorene napísal na sociálnej sieti uznávaný odborník.

Hellebrandta trápi, že jeho šéf nemá problém spolupracovať s fašistami, čo považuje ďaleko za čiarou. Iba odhodlaný a nekompromisný boj za demokraciu a ľudské práva pokladá za správny. ,,Nedokážem pracovať pre človeka, pre ktorého je tento princíp dobrý iba pokým nepredstavuje prekážku na ceste k naplneniu jeho osobných politických ambícií. Preto odchádzam,“ oznámil, pričom 27. júla podal výpoveď a koncom septembra oficiálne končí ako štátny zamestnanec.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Tomas Hellebrandt  |  Foto: FB/Brano Dobsinsky, Twitter